فا

سیاست

دوشنبه, 25 دی 1396 14:08

اولین گام اقتصادی حضور ایران در ارمنستان در سال ۲۰۱۸ با ساخت پل مرزی باگراتاشن توسط شرکت ایرانی آریانا

بنا به دعوت جناب آقای واهان مارتیروسیان وزیر محترم حمل و نقل و فناوری اطلاعات ارمنستان جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز دوشنبه 1396/10/25 در مراسم امضای قراداد احداث پل مرزی بین ارمنستان و گرجستان (باگراتاشن) توسط شرکت ایرانی آریانا در محل این وزارتخانه حضور یافتند.

«آلیک» - بنا به دعوت جناب آقای واهان مارتیروسیان وزیر محترم حمل و نقل و فناوری اطلاعات ارمنستان جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز دوشنبه 1396/10/25 در مراسم امضای قراداد احداث پل مرزی بین ارمنستان و گرجستان (باگراتاشن) توسط شرکت ایرانی آریانا در محل این وزارتخانه حضور یافتند.

در ابتدای این ملاقات آقای مارتیروسیان با اشاره به برگزاری مناقصه احداث تونل مرزی و برنده شدن یک شرکت ایرانی در میان شرکت های جهانی، این پروژه را دستاور بزرگی برای این شرکت دانسته و افزود یقین دارم که شرکت آریانا در موعد مقرر و با کیفیت عالی مراحل ساخت این پروژه را به پایان خواهند رساند.

در ادامه جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان توانایی متخصصان و مهندسین ایرانی را در ساخت پل، تونل و سدهای عظیم در ایران و سراسر جهان بسیار برجسته دانستنه و گفتند در صورت اجرای به موقع تعهدات از جانب طرفین مطمئن هستم که این پروژه با کیفیت عالی احداث و در زمان مقرر تحویل خواهد شد.

سفیر محترم کشورمان ابراز امیدواری نمود در صورت حمایت مالی و فاینانس شرکت ها و بانک های خارجی از احداث بزرگراه شمال-جنوب ارمنستان، متخصصان و مهندسان ایرانی امکانات و توانایی لازم برای اجرای این طرح را خواهند داشت تا این پروژه را به بهترین نحو ممکن بانجام رسانند.

شرکت ساخت تونل، پل و سد سازی آریانا متعهد شده است در مدت زمان 19 ماه کار ساخت و احداث پل باگراتاشن را تحویل پیمانکار ارمنی قرار دهد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։