فا

سیاست

چهارشنبه, 09 آبان 1397 11:53

توسعه همکاری ایران و ارمنستان در اورآسیا

سفیر کشورمان در ایروان پیرامون حضور فعال ایران در حوزه اقتصادی اورآسیا و رفع موانع و همچنین روان سازی امور برای فعالان اقتصادی و بازرگانی دو کشور با معاون کفیل نخست وزیر ارمنستان به بحث و بررسی پرداخت.

«آلیک» - سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان  روز دوشنبه (7 مهر ماه) بنا به دعوت مه هر گریگوریان معاون کفیل نخست وزیر ارمنستان با حضور در ساختمان نخست وزیری با ایشان پیرامون حضور فعال ایران در حوزه اقتصادی اورآسیا و رفع موانع و همچنین روان سازی امور برای فعالان اقتصادی و بازرگانی دو کشور به بحث و بررسی پرداخت.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این دیدار سجادی با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی بین دو کشور دوست و همسایه، ضمن استقبال از افزایش میزان تبادلات تجاری میان دو کشور تاکید کرد پذیرش ایران در اتحادیه اورآسیا و همچنین ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در مغری می توانند نقش بسزایی در توسعه مبادلات تجاری میان ارمنستان و ایران و کشورهای منطقه داشته باشند.

سفیر کشورمان با اشاره به حضور فعال ایران در حوزه اقتصادی اورآسیا، خواستار رفع موانع و همچنین روان سازی امور برای فعالان اقتصادی و بازرگانی دو کشور گردید و دراین زمینه ایجاد خانه تجارت اورآسیا را پیشنهاد نمودند.

مه هر گریگوریان نیز در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد ایجاد خانه تجارت اورآسیا از آمادگی دولت جدید جمهوری ارمنستان برای گسترش همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران و تلاش بمنظور رفع موانع تجاری بین دو کشور خبر داد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։