فا

سیاست

یکشنبه, 18 آذر 1397 12:33

دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی: قیمت محصولات لبنی از امروز ۱۸ آذر کاهش می یابد

دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی گفت: امروز (یکشنبه) با ابلاغ مصوبه خرید شیر خام به قیمت کیلویی ۲ هزار تومان، قیمت فرآورده ها و محصولات لبنی کاهش می یابد.

«آلیک» - دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی گفت: امروز (یکشنبه) با ابلاغ مصوبه خرید شیر خام به قیمت کیلویی ۲ هزار تومان، قیمت فرآورده ها و محصولات لبنی کاهش می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، رضا باکری با اشاره به اینکه،​ کاهش قیمت محصولات لبنی از امروز، افزود: ستاد تنظیم بازار، مصوبه خرید شیرخام در درب دامداری را به قیمت کیلویی ۲ هزار تومان ابلاغ کرده که بر این اساس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم این مصوبه را به صنایع لبنی ابلاغ خواهد کرد.

وی اضافه کرد:​ از این رو قیمت های فرآورده های لبنی که بر اساس شیرخام کیلویی ۲۲۰۰، ۲۳۰۰ و ۲۴۰۰ تومان تعیین شده بود با برگشت قیمت شیرخام به کیلویی ۲ هزار تومان، قیمت فرآورده های لبنی نیز در بازار تعدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه به طور معمول مصوبات از تاریخ ابلاغ، قابل اجراست، اضافه کرد: بعد از ابلاغ مصوبات، فرصتی برای محصولاتی که در بازار وجود دارد در نظر گرفته می شود زیرا این کالاها قبلا درج قیمت و در بازار توزیع شده است، اما از همان روز ابلاغ، قیمت های جدید بر روی محصولات تولیدی جدید، درج می شود و به بازار می آید.

باکری گفت: امیدواریم با ابلاغ قیمت های جدید شیرخام، بازار شیرخام آرامش یابد و دامداران با قیمت کیلویی ۲ هزار تومان به کارخانجات صنایع لبنی تحویل دهند و کارخانجات هم بر همین اساس، قیمت های جدید را بر روی محصولات اعمال کنند.

وی افزود: با ابلاغ قیمت های جدید شیرخام، مشکلات سه تا چهار ماه اخیر بازار فرآورده های لبنی رفع خواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։