فا

سیاست

پنج شنبه, 02 آبان 1398 09:17

عراقچی و ریابکوف امروز در مسکو دیدار می‌کنند

خبرگزاری دولتی تاس روسیه به نقل از یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد: معاونان وزیر خارجه روسیه و ایران امروز پنجشنبه در مسکو با محوریت برجام گفت‌وگو می‌کنند.

«آلیک» - خبرگزاری دولتی تاس روسیه به نقل از یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد: معاونان وزیر خارجه روسیه و ایران امروز پنجشنبه در مسکو با محوریت برجام گفت‌وگو می‌کنند.

براساس این گزارش، سرگئی لاوروف و عباس عراقچی قرار است در خصوص توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام گفت وگو کنند که تحت تاثیر خروج آمریکا از این توافق در سال گذشته قرار گرفته است.

دوشنبه گذشته سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد که ایران شاهد «اقدام ویژه‌ای از سوی کشورهای باقیمانده در برجام باشد» و  گفت: در غیر این صورت آماده برداشتن گام چهارم هستیم.

وی درباره آخرین تحولات مربوط به اجرای گام چهارم تصریح کرد: گام چهارم طراحی شده است. برخی از موارد که از سوی سازمان انرژی اتمی اعلام شد، شامل همین مسائل است. موارد دیگری هم است که در مرحله تصمیم‌گیری است. امیدواریم کار به مرحله چهارم نکشد و شاهد قدم و تحولات ویژه‌ای از سوی کشورهای باقی‌مانده در برجام باشیم وگرنه ایران آماده برداشتن گام چهارم است.

موسوی همچنین درباره طرح مشترک فرانسه و ژاپن به ایران برای اجرای کامل برجام بیان کرد: این همان طرح قبلی است که تاکنون بی‌نتیجه مانده است. ما جمع زدن ارقام را درک نمی‌کنیم. طرح مشابهی هم از سوی ژاپنی‌ها ارائه شده بود که می‌توانست کمک‌کننده باشد. من از طرح جدید اطلاعی جدیدی ندارم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։