فا

سیاست

یکشنبه, 10 آذر 1398 08:41

وزیر کشور دستور آغاز انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری را صادر کرد

وزیر کشور در بخشنامه ای به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم دستور شروع انتخابات نخستین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را صادر کرد.

«آلیک» - وزیر کشور در بخشنامه ای به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم دستور شروع انتخابات نخستین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را صادر کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در بخشنامه وزیر کشور خطاب به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه استان های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم آمده است: در اجرای ماده ۵ قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و ماده ۷۹ آیین نامه اجرایی آن، ‌امور اجرایی انتخابات نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز شنبه نهم آذر ماه سال ۹۸ آغاز می‌شود و در روز جمعه دو اسفند سال ۹۸ اخذ رأی به عمل خواهد آمد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در این بخشنامه می‌افزاید: با عنایت به این که هیأت‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه و هیأت های اجرایی حوزه‌های فرعی باید همزمان از روز یکشنبه دهم آذرماه سال ۹۸ حداکثر در مدت پنج روز تشکیل شوند، مقتضی است براساس قانون، آیین‌نامه اجرایی و دستورالعمل مربوطه و درچارچوب برنامه زمانبندی انتخابات و بخشنامه‌های صادره از سوی ستاد انتخابات کشور نسبت به تشکیل هیأت اجرایی و سایر مراحل قانونی اقدام لازم را به عمل آورده و نتیجه اقدامات را به ستاد انتخابات کشور منعکس کنند.

رحمانی فضلی  در این بخشنامه تصریح کرد: داوطلبان نمایندگان نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شخصاً و یا به وسیله نماینده خود که کتبا معرفی شده باشد، می‌توانند از روز جمعه پانزدهم آذرماه سال ۹۸ تا پایان روز پنجشنبه بیست و یکم آذرماه سال ۹۸ به مدت ۷ روز به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه (فرمانداری مرکز استان) یا به وزارت کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

در این بخشنامه آمده است: این بخشنامه به منزله دستور شروع انتخابات تلقی می‌شود. بنابراین وصول آن را طبق فرم شماره (۱-ب) سریعاً از طریق سامانه جامع انتخابات به ستاد انتخابات کشور اعلام کنید.   

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։