Print this page
یکشنبه, 17 آذر 1398 08:08

مقام ارشد روس: آمریکا با خروج از برجام منشور سازمان ملل را نقض کرد

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌الملل تاکید کرد که آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای و اجرا نکردن قطعنامه 2231 در حقیقت منشور سازمان ملل را نقض می‌کند.

«آلیک»- نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌الملل تاکید کرد که آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای و اجرا نکردن قطعنامه 2231 در حقیقت منشور سازمان ملل را نقض می‌کند.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین  دیروز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: چرا ما می‌گوئیم آمریکا در رابطه با برجام منشور سازمان ملل را نقض می‌کند؟ چون طبق ماده 25 این منشور، کشورهای عضو پذیرفته‌اند و ملزم هستند قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را اجرا کنند. آمریکا قطعنامه 2231 که برجام را مورد تایید قرار می‌دهد، اجرا نمی‌کند و مانع از اجرای آن توسط دیگران هم می‌شود.

دولت آمریکا سال گذشته با خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای تعهدات خود را زیر پا گذاشت و توافق را نقض کرد. این کشور سپس تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند. این اقدام آمریکا به‌ویژه از سوی دیگر طرف‌های توافق به شدت مورد انتقاد قرار دارد.

سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه نیز در کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را غیرقانونی توصیف و تاکید کرد: آمریکا نه تنها از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده، بلکه به دنبال آن است که مانع از اجرای آن توسط سایرین شود.

 

 

اخبار مرتبط