فا

سیاست

پنج شنبه, 05 دی 1398 09:21

یونسی: امروز جهان بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است

دستیار رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در پیامی با تبریک میلاد مسعود حضرت عیسی بن مریم علیهم‌السلام و آغاز سال نو میلادی (٢٠٢٠) تاکید کرد که امروز جهان بشری، بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است.

«آلیک» - علی یونسی دستیار رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در پیامی با تبریک میلاد مسعود حضرت عیسی بن مریم علیهم‌السلام و آغاز سال نو میلادی (٢٠٢٠) تاکید کرد که امروز جهان بشری، بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است.

به گزارش ایرنا، در این پیام آمده است: میلاد مسعود حضرت عیسی بن مریم علیهم‌السلام و آغاز سال نو میلادی (٢٠٢٠) را به همه رهبران مذهبی کلیساهای سراسر کشور، اعضای محترم شورای خلیفه‌گری و انجمن‌ها (ارامنه، آشوریان و کلدانیان)، فرهیختگان و نخبگان علمی، فرهنگی و اجتماعی آنان و تمام ایرانیان عزیز مسیحی، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم.

حضرت عیسی مسیح (ع) پیام‌آور محبت، صلح و انسانیت است. این پیامبر بزرگ الهی و همه پیامبران آسمانی بشر را از سخت‌گیری و تعصب، تحقیر و تبعیض، خرافه‌پرستی و جزم‌اندیشی، پرهیز داده و همواره منادی صلح، مدارا، عدالت و عقلانیت در جامعه بشری بوده‌اند. بیزاری از جنگ و خشونت؛ اعتقاد به کرامت انسانی و رعایت حقوق انسان‌ها از هر رنگ، زبان، نژاد، دین و مذهبی، تعالیم و آموزه اصلی حضرت عیسی (ع) و تمام انبیاء آسمانی است.

امروز جهان بشری، بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است. تعالیم وحیانی همواره بشر را به یکتاپرستی، زیست اخلاقی، پذیرش دیگری، هم‌گرایی و همبستگی اجتماعی دعوت می‌کند. تجربه بشری نیز بر گفت‌وگوی نخبگان دینی، تکریم پیروان ادیان و دوری جستن از تعصبات و تبعیضات ناروا، تاکید دارد. بی‌گمان کرامت انسان‌ها و رعایت حقوق تمام شهروندان، عامل تاثیرگذار در امنیت ملی، اعتماد اجتماعی و انسجام ملی است.

بسیار بجاست که در این ایام مبارک و خجسته، از همدلی و همبستگی ایرانیان مسیحی و همۀ پیروان ادیان توحیدی در تمام دوران انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت در برابر تحریم‌های ظالمانه، قدردانی کنیم و یاد و خاطره شهداء، ایثارگران و جانبازان معظم آنان را نیز گرامی بداریم.

از خدای مهربان، برای همه مسیحیان جهان، به خصوص هموطنان عزیز مسیحی، سالی سرشار از آرامش، شادمانی و موفقیت را آرزو می‌نمایم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։