فا

سیاست

شنبه, 07 دی 1398 09:22

ایران سقوط یک فروند هواپیما در قزاقستان را تسلیت گفت

سید عباس موسوی با ابراز تاسف از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در قزاقستان، وقوع این سانحه را به دولت و ملت آن کشور تسلیت گفت.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در قزاقستان، وقوع این سانحه را به دولت و ملت آن کشور تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی با ابراز تاسف از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در قزاقستان که منجر به کشته و زخمی شدن جمعی از شهروندان قزاقستانی شد، وقوع این سانحه را به دولت و ملت آن کشور تسلیت گفت.

وی با بازماندگان جانباختگان ابراز همدردی و برای مصدومان و مجروحان آرزوی سلامتی عاجل کرد.

به گزارش ایرنا، به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری قزاقستان تاکنون ۱۵ تن جان خود را از دست داده‌اند.

مقامات محلی قزاقستان اعلام کرده‌اند که در پی سقوط یک فروند فوکر ۱۰۰ خط هوایی بک ایر و اصابت با یک خانه مسکونی دو طبقه تا کنون ۱۵ نفر کشته و ۳۵ تن زخمی شده‌اند.

براساس این گزارش، هواپیمای سانحه دیده صبح جمعه بعد از بلند شدن از فرودگاه بین المللی آلماتی بلافاصله کنترل خود را از دست داده و نزدیکی فرودگاه سقوط کرد.

به گفته مقامات محلی قزاقستان، هواپیمای مسافربری فوکر ۱۰۰ خط هوایی بک ایر دارای ۹۵ مسافر و ۵ خدمه پرواز بوده که بعد از حادثه بیش از ۶۶ تن از آنان به بیمارستان منتقل شده‌اند و وضعیت برخی از آنان وخیم گزارش شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։