فا

سیاست

پنج شنبه, 19 دی 1398 10:00

تخت روانچی در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد؛ ایران حمله به پایگاه نظامی آمریکا را مطابق با حق دفاع از خود می داند

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه ای به دبیرکل این سازمان، حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکا در عراق را مطابق اصل حق دفاع از خود دانست.

«آلیک» - مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه ای به دبیرکل این سازمان، حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکا در عراق را مطابق اصل حق دفاع از خود دانست.

به گزارش ایرنا، مجید تخت روانچی عصر روز گذشته این نامه را به آنتونیو گوترش و همچنین رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد ارسال کرد.

وی روز سه شنبه و پیش از حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به پایگاه نظامی آمریکا هم در نامه ای انتقام از خون فرمانده شهید سپاه قدس را حق ذاتی دفاع از خود خوانده بود.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد همچنین در دیدار با دبیر کل سازمان ملل با تشریح مواضع ایران در مقابل اقدامات تحریک آمیز آمریکا و بزدلانه آن در شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: ایران برای گفتگو و همکاری با کشورهای منطقه برای کاهش تنش ها آمادگی دارد.

روانچی با اشاره به نقش ایران در مبارزه با تروریسم و شکست داعش سلیمانی را قهرمان بی نظیر در ایران و منطقه دانست و افزود: مراسم تشییع پنج میلیون نفری ایشان در تهران و سایر شهرهای ایران و عراق نشانه اشتباه محاسباتی آمریکا در این اقدام تروریستی است.

وی از عدم صدور ویزا برای دکتر ظریف و محدودیت های غیر قانونی برای دیپلمات‌های ایرانی سازمان ملل انتقاد کرد و اظهار داشت: این اقدام آمریکا نقض فاحش موافقتنامه بین سازمان ملل متحد و آمریکاست و در راستای تخلفات قبلی آمریکا در افزایش فشار و محدودیت برای دیپلمات‌های ایران، از دبیرکل سازمان ملل انتظار داریم در برخورد با این تخلف و نقض آشکار مقررات و توافقنامه های بین المللی فعال تر و سریع تر عمل کند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։