فا

سیاست

پنج شنبه, 19 دی 1398 11:15

سندرز و وارن به سیاست‌های بحران‌زای ترامپ در قبال ایران تاختند

الیزابت وارن و برنی سندرز، دو نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سیاست‌های تنش‌زای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرده و بر جلوگیری از بروز جنگ تاکید کردند.

«آلیک» - دو نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سیاست‌های تنش‌زای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرده و بر جلوگیری از بروز جنگ تاکید کردند.

به گزارش ایرنا و به نقل از نیویورک تایمز، الیزابت وارن و برنی سندرز در تماسی با کنفرانسی که به میزبانی گروه MoveOn و چند گروه چپگرا برگزار شد، بار دیگر مخالفت خود را با عملکرد ترامپ در قبال ایران ابراز کرده و خواستار پرهیز از جنگ‌افروزی شدند.

وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست گفت به نظر می‌رسد که پس از عقب‌نشینی ترامپ از تهدید نظامی «در حال حاضر، توقفی در خصومت‌ها ایجاد شده است».

وی ضمن امیدواری نسبت به ادامه این وضعیت، انتقادهایش را از ترامپ از سر گرفت و اظهار داشت: بگذارید به صراحت بگویم. این بحرانی است که ترامپ آن را ایجاد کرده است. اولین کاری که رییس جمهوری ایالات متحده باید انجام بدهد این است که آمریکا را ایمن کند. اما اقدامات بی‌محابای این رییس جمهوری امنیت ما را کاهش داده است.

وارن در بخش دیگری از سخنانش گفت: این لحظه‌ای است که آمریکایی‌ها باید بگویند که ما یک جنگ دیگر در خاورمیانه نمی‌خواهیم، ما خواهان جنگ با ایران نیستیم. جنگ با ایران برای ما، منطقه و دنیا بد است.

برنی سندرز سناتور مستقل ایالت ورمونت که از حزب دموکرات نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است، در این کنفرانس نسبت به تبعات سیاست‌های ترامپ هشدار داد و گفت: این وضعیتی بسیار خطرناک در تاریخ آمریکاست.

وی با بیان اینکه در مقام سناتور دروغ‌های زیادی درباره علل جنگ عراق شنید، افزود: درسی که از جنگ‌ها می‌آموزیم این است که به هر شیوه‌ای که می‌توانیم باید از بروز جنگ جلوگیری کنیم. چیزی که امروز از ترامپ می‌شنوم همان دروغ‌های قدیمی است.

سندرز با تاکید بر اینکه «هر کاری برای جلوگیری از بروز جنگ انجام می‌دهم» اظهار داشت: کشور ما نیازمندی‌های زیادی دارد. ما باید روی مسکن و آموزش سرمایه‌گذاری کنیم. ما نباید روی یک جنگ بی‌پایان دیگر سرمایه‌گذاری کنیم.

همه نامزدهای انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا در روزهای گذشته با اقدامات ترامپ در قبال ایران به شدت مخالفت کرده بودند. جو بایدن معاون سابق رییس جمهوری آمریکا از جمله این نامزدهاست که سه‌شنبه گفته بود ترامپ آمریکا را به «طرز خطرناکی به جنگ نزدیک کرده است».

مجلس نمایندگان آمریکا امروز پنجشنبه در مورد قطعنامه‌ای در راستای محدود کردن اختیارات جنگی دولت ترامپ علیه ایران رای‌گیری می‌کند. همزمان قطعنامه‌ای در سنا ارایه شده که به دولت ترامپ هشدار می‌دهد که مجوز جنگ با ایران را ندارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։