فا

سیاست

یکشنبه, 06 بهمن 1398 08:50

بابت کم اهمیت خواندن حمله موشکی ایران به عین‌الاسد، کهنه‌ سربازان آمریکایی خواستار عذرخواهی ترامپ شدند

گروه «کهنه‌ سربازان جنگ‌های خارجی» از رییس جمهوری آمریکا خواست؛ بابت کم اهمیت جلوه دادن مصدومیت نظامیان این کشور در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد عذرخواهی کند.

«آلیک» - گروه «کهنه‌ سربازان جنگ‌های خارجی» از دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا خواست؛ بابت کم اهمیت جلوه دادن مصدومیت نظامیان این کشور در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد عذرخواهی کند.

به گزارش ایرنا و به نقل از سی.ان.ان، این گروه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: کهنه‌ سربازان جنگ‌ های خارجی از رییس جمهوری می‌خواهد که به دلیل اظهارات نادرستش از زنان و مردانی که (در ارتش) خدمت کرده‌اند، عذرخواهی کند.

ترامپ هفته گذشته درباره آسیب مغزی نظامیان آمریکایی به خبرنگاران گفت: من شنیده‌ام که آن‌ ها سردرد و چیزهای دیگری داشته‌اند و من آن‌ ها را نسبت به سایر جراحاتی که دیده‌ام، صدمات جدی نمی‌دانم.

کهنه‌ سربازان جنگ‌ های خارجی که خود را بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین سازمان مربوط به کهنه‌ سربازان معرفی می‌کند، در بیانیه خود اعلام کردند: آسیب مغزی یک آسیب جدی است و نباید آن را ساده انگاشت.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در ادامه اعترافات قطره‌چکانی خود در مورد تلفات ناشی از حملات موشکی ایران به عین‌الاسد اعلام کرد: تاکنون ۳۴ نیروی آمریکایی در حمله به پایگاه عین‌الاسد عراق دچار آسیب مغزی شده‌اند.

جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون گفت: هشت سربازی که قبلاً به آلمان برای درمان اعزام شده بودند، هم اکنون به آمریکا منتقل شده‌اند و ۹ سرباز دیگر به آلمان منتقل شده‌اند و همچنان در آن جا تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد: یک نفر به کویت منتقل شد و در آنجا از خدمات درمانی بهره‌مند و به عراق بازگردانده شد. ۱۶ سرباز دیگر به علت آسیب‌ های مغزی در عراق نگه داشته و همان جا درمان شده و به وزارت دفاع بازگردانده شدند.

پیش از این فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) تأیید کرده بود که ۱۱ نظامی این کشور در حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین‌الاسد عراق دچار مشکل شده‌اند که تعدادی از آن‌ ها به کویت و تعدادی دیگر به آلمان منتقل شده‌اند.

سنتکام گفته بود که مشکل سربازان آسیب دیده، ضربه مغزی بوده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։