فا

سیاست

سه شنبه, 08 بهمن 1398 14:02

رسانه انگلیسی: طراح ترور سردار سلیمانی در سقوط هواپیمای آمریکایی کشته شد

تارنمای روزنامه انگلیسی  میرِر  Mirror امروز ،  نوشت: طبق برخی گزارش‌ها، یکی از مقامات عالی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) که در طراحی ترور سردار شهید قاسم سلیمانی نقش داشته، در سقوط هواپیمای نظامی آمریکا در افغانستان کشته شده است.

«آلیک»- تارنمای روزنامه انگلیسی  میرِر  Mirror امروز ،  نوشت: طبق برخی گزارش‌ها، یکی از مقامات عالی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) که در طراحی ترور سردار شهید قاسم سلیمانی نقش داشته، در سقوط هواپیمای نظامی آمریکا در افغانستان کشته شده است.

این رسانه انگلیسی افزود: آمریکا هنوز درباره گزارش هایی که مبنی بر این که مایکل دآندریا جزو سرنشینان جان باخته حادثه سقوط هواپیمای نظامی آمریکا افغانستان بوده، اظهار نظر نکرده اند.

میرر نوشت: در برخی گزارش ها ، به نقل از منابع اطلاعاتی روسیه اینگونه ادعا شده است که دآندریا در جریان سقوط این هواپیما کشته شده است.

به گزارش این رسانه انگلیسی، دآندریا مسئول میز ایران، افغانستان و عراق در سازمان سیا است که گفته می شود نقشه آمریکا برای ترور سردار سلیمانی را او طراحی کرده بود.

به نوشته میرر، طالبان افغانستان مدعی هدف قراردادن و ساقط کردن این هواپیما شده است اما سندی درباره ادعای خود ارائه نکرده است.

 "خالد وردک"، رئیس پلیس استان غزنی افغانستان گفته است «طبق اطلاعاتی که در اختیار داریم، چهار جسد و دو مفقود، نتیجه سقوط هواپیمای آمریکایی در منطقه تحت کنترل طالبان است.»

وردک در گفت وگو با خبرگزاری رویترز افزود: نیروهای امنیتی پس از دریافت خبر سقوط هواپیمای آمریکایی در شهرستان "ده یک" غزنی بلافاصله عازم منطقه شدند اما، با حمله طالبان مواجه شدند. متعاقب این حمله، به این نیروهای امنیتی دستور عقب نشینی داده شد و عملیات نیروی هوایی جای فعالیت نیروهای امنیتی را گرفت.

 هواپیمای بمباردیر (Bombardier E-۱۱) متعلق به ارتش آمریکا حوالی ظهر روز گذشته (7 بهمن) در منطقه «ده یک» ولایت غزنی افغانستان سقوط کرد.

 

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։