فا

سیاست

سه شنبه, 13 اسفند 1398 13:00

پیشنهاد روحانی به پوتین برای برگزاری مذاکرات آستانه در تهران

کاظم جلالی از پیشنهاد روحانی به پوتین برای برگزاری نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه به میزبانی تهران خبر داد.

«آلیک» - سفیر کشورمان در مسکو از پیشنهاد روحانی به پوتین برای برگزاری نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه به میزبانی تهران خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو امروز در دیدار با کنستانتین کاساچف رئیس شورای روابط خارجی فدراسیون روسیه گفت که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری ایران پیشنهاد داده است که نشست بعدی در چارچوب مذاکرات آستانه در تهران برگزار شود.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، جلالی افزود: «چند روز پیش رئیس جمهور ایران با پوتین به صورت تلفنی صحبت کرد. در طول این مکالمه روحانی از پوتین دعوت کرد... و پیشنهاد داد که نشست بعدی در چارچوب مذاکرات آستانه در آینده نزدیک در تهران برگزار شود».

پیش از این نیز ایران میزبان نشست سه جانبه با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، حسن روحانی و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بوده است. این سه کشور از کشورهای ضمن آتش بس در سوریه هستند.

به دنبال افزایش تنشها در ادلب و اختلافات فاحش مسکو و آنکارا در این منطقه، ایران خواستار برگزاری نشست آستانه برای برقراری آتش بس و کاهش تنشها در ادلب شده است.

به نظر می‌رسد روحانی تلاش می‌کند اختلافات روسیه و ترکیه برای برقراری آتش بس در سوریه را کاهش دهد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։