فا

سیاست

جمعه, 23 اسفند 1398 13:45

سازمان ملل خواستار همکاری بین المللی با ایران در مقابله با کرونا شد

آنتونیو گوترش از نهادهای زیر مجموعه این سازمان و کشورهای عضو خواست تا با همکاری و ارائه تسهیلات زمینه حمایت لازم از تلاش‌های ایران در مقابله با ویروس کرونا را فراهم سازند.

«آلیک» - دبیرکل سازمان ملل متحد از نهادهای زیر مجموعه این سازمان و کشورهای عضو خواست تا با همکاری و ارائه تسهیلات زمینه حمایت لازم از تلاش‌های ایران در مقابله با ویروس کرونا را فراهم سازند.

به گزارش ایرنا، استفان دوجاریک سخنگوی آنتونیو گوترش روز گذشته در نشست خبری روزانه این مطلب را در پاسخ به سوالی درباره نامه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به دبیرکل سازمان ملل متحد، مطرح کرد.

وی افزود: ما یک رونوشت از نامه ظریف وزیر خارجه را دریافت کرده ایم. دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به شیوع ویروس کرونا در ایران عمیقا نگران است. می دانید که ایران یکی از کشورهایی است که به شدت مورد ضربه این ویروس قرار گرفته است.

سخنگوی سازمان ملل متحد ادامه داد: دبیرکل همبستگی خود را با دولت و ملت ایران در مبارزه با این ویروس اعلام و از تلاش‌های آنها در مقابله با این ویروس سپاسگزاری کرده است.

دوجاریک تصریح کرد: از نظر گوترش، ایران می تواند از حمایت های نهادهای سازمان ملل همچون سازمان جهانی بهداشت بهره‌مند شود و همان‌گونه که می‌دانید این نهاد، ماموران خود را به ایران اعزام کرده است. او همچنین نسبت به نواقص و کمبودهای ارسال دارو به ایران آگاه است که مقابله با گسترش این ویروس را بسیار مشکل ساخته است.

وی تاکید کرد: دبیرکل از همه کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواسته است تا تسهیلات و حمایت لازم را از تلاش‌های ایران در این لحظات دشوار فراهم سازند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد به دلیل گسترش ویروس کرونا، تمامی برنامه‌های جانبی سازمان ملل و آن دسته از نشست‌هایی که جزو دستور کار رسمی این سازمان نیست، از شانزدهم مارس (۲۶ اسفند ماه) تا پایان ماه آوریل (۱۰ اردیبهشت) لغو خواهد شد.

به گفته وی با این حساب نزدیک به ۱۰۰ برنامه از دستور کار خارج خواهد شد.

پیش از این، ورورد گردشگران خارجی و بازیدکنندگان غیر رسمی از سازمان ملل متحد ممنوع شده بود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։