فا

سیاست

سه شنبه, 12 فروردين 1399 18:29

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در قره باغ

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی منطقه مورد مناقشه قره باغ صبح امروز سه‌شنبه آغاز شد.

«آلیک» - انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی منطقه مورد مناقشه قره باغ صبح امروز سه‌شنبه آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ارمنستان، ۲۸۲ پایگاه رای‌گیری و همچنین یک پایگاه در دفتر نمایندگی ناگورنو قره‌باغ در ارمنستان و یک پایگاه در زندان شهر شوشا وجود دارد.

۱۴ سازمان غیردولتی با ۸۰۷ نماینده و همچنین ۱۹۷ نماینده از ۳۷ رسانه جمعی مجوز لازم را از کمیسیون مرکزی انتخابات ناگورنو قره‌باغ دریافت کرده‌اند تا بر روند انتخابات نظارت داشته باشند. با این حال بسیاری از ناظران و تعدادی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها به خاطر خطر شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از آن اعلام کرده‌اند که به این منطقه سفر نمی‌کنند.

هیات پارلمانی ارمنستان به رهبری آلن سیمونیان، معاون رئیس پارلمان به ناگورنو قره‌باغ سفر کرده‌ است تا بر این انتخابات نظارت داشته باشد.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی پلیس ناگورنو قره‌باغ، ۱۰۳ هزار و ۶۶۳ رای‌دهنده برای شرکت در این انتخابات واجد شرایط رأی گیری هستند.

۱۴ نامزد برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و دو بلوک حزبی و ۱۰ حزب برای بدست آوردن کرسی در مجمع ملی ناگورنو قره‌باغ با یکدیگر رقابت می‌کنند.

این رای‌گیری از ساعت هشت صبح به وقت محلی آغاز و تا ساعت ۲۰ امروز به وقت محلی ادامه خواهد داشت.

به خاطر شیوع ویروس کرونا اقدامات احتیاطی در پایگاه‌های رای‌گیری اتخاذ شده‌ است.

اخبار مرتبط

  • تغییر برگشت ناپذیر الگوی حل مناقشه قره باغ
    تغییر برگشت ناپذیر الگوی حل مناقشه قره باغ

    براساس اصلاحاتی که در 20 فوریه سال جاری در قانون اساسی قره باغ انجام گرفت نظام حکومتی در قره باغ به ریاست جمهوری مطلق تغییر کرد. براساس قانون اساسی جدید قره باغ تا سال 2020 توسط رژیم انتقالی به رهبری رئیس جمهوری منتخب پارلمان اداره خواهد شد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։