فا

سیاست

دوشنبه, 18 فروردين 1399 19:16

رییس پارلمان چین: بعد از کرونا شاهد توسعه بیش از پیش همکاری‌های چین و ایران خواهیم بود

لی جان شو در پیامی ضمن آرزوی سلامتی برای علی لاریجانی گفت: معتقدم بعد از پایان شیوع کووید-۱۹، شاهد توسعه بیش از پیش همکاری‌های دوستانه چین و ایران در زمینه‌های مختلف خواهیم بود.

«آلیک» - رییس مجلس چین درپیامی ضمن آرزوی سلامتی برای رییس مجلس شورای اسلامی ایران گفت: معتقدم بعد از پایان شیوع کووید-۱۹، شاهد توسعه بیش از پیش همکاری‌های دوستانه چین و ایران در زمینه‌های مختلف خواهیم بود.

به گزارش ایرنا و به نقل از اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، لی جان شو، رییس مجلس چین در پیامی به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه باخبر شدم که جنابعالی به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدید، بدین وسیله همدردی صمیمانه خود را ابراز می‌نمایم و سلامتی و بهبودی  جنابعالی را آرزومندم.

رییس مجلس چین با بیان اینکه چین و ایران شریک جامع راهبردی هستند و همواره در ایام دشواری به یکدیگر کمک می‌کنند، گفت: بعد از شیوع کووید-۱۹ دو کشور به حمایت متقابل از یکدیگر پرداخته و باهم با شیوع این ویروس مبارزه می‌کنند.

 وی یادآورشد: مایل هستیم همکاری با ایران در مقابل با کووید-۱۹ را بیش از پیش تقویت کنیم تا پیروزی مشترک و  قطعی بر کنترل شیوع این بیماری  محقق گردد.

رییس مجلس چین یادآور شد: اگرچه شیوع کووید-۱۹ مشکلات موقتی را برای دو کشور ایجاد کرده است،  اما همیاری دو طرف در مبارزه با این بیماری، مشارکت دوستانه فیمابین را عمیق‌تر کرد. معتقدم بعد از پایان شیوع کووید-۱۹، شاهد توسعه بیش از پیش همکاری‌های دوستانه چین و ایران در زمینه‌های مختلف خواهیم بود.

 علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به بیماری کویید-۱۹ مبتلا شده است. اسد الله عباسی روز گذشته در گفت و گو با ایرنا وضعیت لاریجانی رییس مجلس را رضایت‌بخش و رو به بهبود دانست و گفت: به زودی بعد از دوره قرنطینه و تحت مراقبت، شاهد حضور ایشان در مجلس و مدیریت شان خواهیم بود.

وی یادآور شد: الان هم با ایشان ارتباط داریم و با هماهنگی ایشان برنامه‌های سه شنبه و چهارشنبه هماهنگ شده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։