فا

سیاست

پنج شنبه, 18 ارديبهشت 1399 10:42

پس از شروع به کار نخست وزیر جدید در بغداد؛ آمریکا معافیت عراق برای خرید برق از ایران را تمدید کرد

آمریکا اعلام کرده که به عراق معافیت چهار ماهه را برای واردات برق از ایران خواهد داد. اعلام این معافیت پس از رای موافق پارلمان عراق به نخست وزیر جدید این کشور صورت گرفته است.

«آلیک» - آمریکا اعلام کرده که به عراق معافیت چهار ماهه را برای واردات برق از ایران خواهد داد. اعلام این معافیت پس از رای موافق پارلمان عراق به نخست وزیر جدید این کشور صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که به عراق برای واردات و خرید برق از ایران به مدت ۱۲۰ روز معافیت از تحریم خواهد داد و معافیت‌های فعلی خرید برق از ایران تا چهار ماه دیگر تمدید می‌شود.

پمپئو ادعا کرده که اعلام این معافیت برای کمک به دولت جدید عراق به نخست وزیری مصطفی الکاظمی در جهت ایجاد ثبات در این کشور است.

پیش از این نیز آمریکا در ماه مارس معافیت تحریمی عراق برای خرید برق و گاز از ایران را به مدت ۳۰ روز تمدیده کرده بود.

اعلام این معافیت از تحریم برای دولت عراق، تنها ساعاتی پس از اعلام رأی موافق پارلمان به کابینه مصطفی الکاظمی در نیمه شب گذشته صورت می‌گیرد.

نیمه شب گذشته با رأی پارلمان عراق، مصطفی الکاظمی رسماً از عنوان نخست وزیر مکلف به نخست وزیر رسمی عراق تبدیل شد. وی به همراه اعضای کابینه اش در صحن پارلمان سوگند یاد کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։