فا

سیاست

جمعه, 26 ارديبهشت 1399 11:35

بیانیه مشترک نمایندگان اقلیت های دینی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی

نمایندگان اقلیت های دینی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای مشترک بخشی از مهمترین فعالیت های دوره نمایندگی خود را به اطلاع عموم رسانده اند.

«آلیک» - نمایندگان اقلیت های دینی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای مشترک بخشی از مهمترین فعالیت های دوره نمایندگی خود را به اطلاع عموم رسانده اند.

در این بیانیه که به امضای ژژیک آبرامیان نماینده ارامنه اصفهان و حنوب کشور، یوناتن بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی، سیامک مره صدق نماینده کلیمیان کشور، کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس دهم رسیده  به نکات مهمی از قبیل تلاش در راه دفاع از منافع  ملی و تعمیق وحدت و انسجام ملی موحدان ایران در حیطه قانون اساسی، حضور در محافل بین المللی در کشورهای مختلف با هدف نمایاتدت چهره واقعی جمهوری اسلامی ایران، دفاع از حقوق کامل شهروندی پیروان ادیان توحیدی، تلاش برای دفاع از ارزش های تاریخی جوامع اقلیت های دینی و مسایلی از قبیل شناسایی و محکومیت نسل کشی ارمنیان و نسل کشی آشوریان در سال ۱۹۱۵ بدست حکومت عثمانی، نسل کشی یهودیان در دوران جنگ جهانی دوم توسط نازی ها، نسل کشی مسلمانان مظلوم فلسطین و میانمار، دفاع از حق موجودیت علویان، ایزدی ها، مسیحیان عراق و سوریه و مواردی دیگر اشاره شده است.

در این بیانیه از اقدامات سپاه به ویژه سردار شهید قاسم  سلیمانی در دفاع از مسیحیان و ایزدی های عراق و سوریه در برابر افراطی گری و تروریسم برخواسته از آن نهیز اشاره شده است.

در بخشی از این بیانیه آمده: تلاش در راستای رفع مشکلات و شبهات حقوقی مانند ماده ۸۸۱ مکررقانون مدنی، قوانین مربوط به شهادت، قصاص، استخدام، تاسیس آموزشگاه ها، مهد کودک ها و غیره، که در مورد اغلب آنها نتایجی حاصل شده و مواردی نیز نیازمند استمرار و پیگیری توسط نمایندگان منتخب دوره یازدهم است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։