فا

سیاست

دوشنبه, 12 خرداد 1399 08:28

کاخ سفید مدعی دخالت چین و روسیه در ناآرامی‌های آمریکا شد

رابرت اوبراین مدعی شد که برخی از کشورها از جمله چین و روسیه در فضای اینترنتی برای استفاده از ناآرامی‌های اخیر در آمریکا فعال هستند.

«آلیک» - مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که برخی از کشورها از جمله چین و روسیه در فضای اینترنتی برای استفاده از ناآرامی‌های اخیر در آمریکا فعال هستند.

به گزارش ایرنا، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید ‌شب گذشته در گفت‌وگو با شبکه خبری "ای‌بی‌سی" ادعای مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه تندرو آمریکایی را درباره استفاده برخی از کشورهای خارجی که او از آن‌ها به «دشمنان آمریکا» تعبیر کرد، از ناآرامی‌های اخیر در این کشور، تایید کرد.

اوبراین در پاسخ به پرسش جرج استفانوپولوس مجری ای‌بی‌سی درباره اینکه این «دشمنان آمریکا» کدام کشورها هستند، به صورت مبهمی از «زیمبابوه» و چین یاد کرد، اما توضیح نداده که کشور زیمبابوه چه دخالتی در آشوب‌های آمریکا می‌تواند داشته باشد.

وی گفت: مارکو روبیو ۱۰۰ درصد درست می‌گوید که دشمنان خارجی ما از بحران استفاده می‌کنند تا به بی‌نظمی دامن بزنند و به دموکراسی ما آسیب برسانند. ما اجازه نخواهیم داد این اتفاق بیافتد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه هم از این وضعیت استفاده می‌کند، ادعا کرد: بله، ممکن است فعالان روس هم در این کار باشند، اما تفاوتی که من شاهد آن بودم این است که دیدم سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره به وزارت خارجه (آمریکا) حمله می‌کرد. لذا این موضوع مستقیما از سوی دولت (چین) می‌آید.

اوبراین بدون اینکه به پرسش مجری درباره نقش «زیمبابوه» پاسخ دهد، افزود: بله، ببینید، ایران هم قطعا در این زمینه فعال بوده است. ما ابزارهای متعددی در اختیار داریم، اما از نزدیک در حال همکاری با متحدانمان هستیم.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین گفت که در این هفته با همتایان خود در کشورهای متحد واشنگتن گفت‌وگوی تلفنی داشته و به زودی درباره این موضوعات با آن‌ها دیدار خواهد کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։