فا

سیاست

سه شنبه, 13 خرداد 1399 12:21

در دیدار سفیر روسیه با دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل مطرح شد؛ اتحاد کشورهای منطقه منجر به شکست سیاست های آمریکا می شود

لوان جاگاریان سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

«آلیک» - دستیار ویژه رئیس مجلس تاکید کرد: اتحاد کشورهای منطقه به شکست سیاست های کینه توزانه آمریکا در خاورمیانه منجر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، لوان جاگاریان سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان، توسعه همکاری ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه را مهم دانسته و گفت: نقش همکاریهای ایران وروسیه در سطح پارلمانی با توفیق همراه بوده و نقش‌آفرینی ایران و روسیه در مسائل منطقه به ویژه مبارزه با تروریسم مثبت بوده است.

وی همچنین افزود:اراده رهبران دو کشور  بر توسعه و تقویت همه جانبه مناسبات استوار است و روابط تهران و مسکو در مناسبات منطقه ای و بین المللی و گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف به نفع دو کشور بوده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، توسعه ثبات و امنیت در منطقه را به نفع دو کشور دانست و بیان کرد: همکاری های چندجانبه، منطقه ای و بین المللی ایران و روسیه منجر به توسعه ثبات و امنیت در منطقه خواهد شد و در این راستا، تحکیم و تقویت روابط فی مابین بیش از پیش مد نظر تهران_مسکو است.

در ادامه این دیدار سفیر روسیه، با تبریک انتخاب جناب آقای دکتر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی، پیام های روسای مجالس دوما و سنای این کشور را تقدیم کرد و افزود: حضور نمایندگان در دوره جدید در مجلس شورای اسلامی تلاش دولتمردان پارلمانی روسیه را برای همسویی با آنها افزایش خواهد داد.

وی مراودات پارلمانی میان دو کشور را مثبت بیان کرد و ابراز داشت: اهداف راهبردی مسکو، ضرورت تقویت و تحکیم مراودات ممتاز دوجانبه از جمله در حوزه پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران را در بر دارد و همکاری در سطوح مختلف با ایران به تقویت روابط دو کشور استمرار خواهد بخشید.

 سفیر در ادامه اشاره کرد: روسیه افزایش مراودات اقتصادی، تجاری، سیاسی و فرهنگی با ایران را دنبال می کند و تقویت و تحکیم روابط فی مابین و اعزام گروه های دوستی و پارلمانی دو کشور در مجلس جدید ایران مسیر هموارتری را برای افزایش مناسبات دو کشور به وجود خواهد آورد.

در این دیدار آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه ای، بین المللی، از جمله تحولات سوریه، عراق، یمن و افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։