فا

سیاست

سه شنبه, 13 خرداد 1399 16:42

بیانیه نمایندگان اقلیت دینی مجلس در آستانه سالروز رحلت امام خمینی(ره)؛ رهروی ملت در مسیر اصیل انقلاب، راهگشای موانع و مشکلات کشور است

نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی گفتند: عنایتی ویژه که امام (ره) داشتند تبلور آن را در حضور نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس خبرگان قانون اساسی و استمرار آن را در قانون اساسی می بینیم.

«آلیک» - نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی گفتند: عنایتی ویژه که امام (ره) داشتند تبلور آن را در حضور نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس خبرگان قانون اساسی و استمرار آن را در قانون اساسی می بینیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای به مناسب سی و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)  تاکید داشتند که بر مبنای درایت ایشان بود که یک دلی و یکپارچگی آحاد ملت از همان ابتدا مورد توجه بود، عنایتی ویژه که تبلور آن را در حضور نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس خبرگان قانون اساسی و استمرار آن را در قانون اساسی می بینیم.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

جامعه ایرانی که در پهنای تاریخ تمدن ساز خود و در گستره پر تنوع جغرافیا و اقلیم خود همواره عنصر اصلی هویت خود را با فرهنگ دینی تعریف کرده و می کند، اوج آن را در انقلاب اسلامی با هدایت معمار بزرگ آن امام خمینی (ره) به منصه ظهور رساند.

امام همچون رهبری بلامنازع، با فراست، دورنگر چشم اندازی مشخص از رهروان ملت بزرگ ایران تصویر نمود و ملت نیز برخاسته از ریشه فرهنگ و باور های خود سر در این راه نهاد. جوامع پیروان ادیان الهی کشور نیز که همواره با هسته اصیل ملت یک دل و همگام بوده در این فرصت به موج حضور پیوست و بر تکالیف و حضور در روند انقلاب و سیر تکاملی آن واقف و پایمردی نشان داد که اوج آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بوده ایم.

حال آن که در آستانه سالگرد رحلت آن بزرگ مرد تاریخ و انقلاب اسلامی ایران هستیم، بیش از پیش بر میراث حق طلبانه و برجسته امام خود آگاه گشته ایم. چرا که بر مبنای درایت ایشان بود که یک دلی و یکپارچگی آحاد ملت از همان ابتدا مورد توجه بود، عنایتی ویژه که تبلور آن را در حضور نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس خبرگان قانون اساسی و استمرار آن را در قانون اساسی می بینیم.

ما نمایندگان جوامع پیروان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با عرض تسلیت به محضر رهبر معظم انقلاب، روسای سه قوه، مسئولان کشوری و لشکری و مردم شریف ایران اطمینان داریم که رهروی  ملت در مسیر اصیل انقلاب همچنان راهگشای موانع و مشکلات و با حفظ استقلال و اتکا به نفس وصول به اهداف والا و مشترک را ممکن خواهد ساخت.

 

آرا شاوردیان نماینده ارامنه شمال کشور

همایون سامه یح نجف آبادی نماینده کلیمیان

اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان

روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب

شارلی انویه تکیه نماینده آشوریان و کلدانیان

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։