فا

سیاست

یکشنبه, 08 تیر 1399 09:12

محمود عباس از گفت وگو با پمپئو خودداری کرد

محمود عباس از گفت وگوی تلفنی با مایک پمپئو در باره طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری، خودداری کرد.

«آلیک» - محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین از گفت وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه آمریکا در باره طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری، خودداری کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری روسیا الیوم بامداد امروز یکشنبه  به نقل رسانه های صهیونیستی افزود: محمود عباس هفته گذشته در پی تماس های گسترده برای انجام گفت و گوهای تلفنی میان دو طرف پیش از آغاز بررسی ها در کاخ سفید با حضور مقام های رژیم صهیونیستی در باره الحاق بخش هایی از کرانه باختری به این رژیم، از گفت وگو با مایک پمپئو خودداری کرد.

شماری از عناصر وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) این هفته با برخی از مسئولان تشکیلات خودگردان فلسطین در تلاش برای گفت وگو با کاخ سفید در باره طرح صلح تهیه شده از سوی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، در رام الله دیدار کردند، اما این تلاش ها به شکست انجامید.

بر اساس این گزارش مقام های فلسطینی به مسئولان آمریکایی و اروپایی گفته اند که قصد دارند سلاح های موجود نزد فرماندهان امنیتی را جمع آوری و به رژیم صهیونیستی منتقل کنند تا تل آویو خودش مسئول تضمین امنیت منطقه باشد.

نتانیاهو نخست وزیر و بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، اخیرا پس از توافق برای تشکیل کابینه ائتلافی، در خصوص آغاز الحاق دره اردن (غور اردن) و شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری به این رژیم از ابتدای ماه ژوئیه (تیر ماه) توافق کردند.

تل‌آویو قرار است در این گام بیش از ۳۰ درصد از خاک کرانه باختری را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به رغم مخالفت‌ها و واکنش‌های گسترده بر اجرای طرح الحاق از ابتدای ماه جولای (تیر ماه) اصرار دارد.

گروه‌های فلسطینی از جمله حماس و فتح به شدت درباره اجرای این طرح و عواقب آن هشدار داده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։