فا

سیاست

یکشنبه, 08 تیر 1399 12:07

سرلشکر صفوی: نیروهای مسلح همواره باید آمادگی‌های خود را ارتقا دهند

سرلشکر صفوی گفت: سایه جنگ از کشور ما دور شده است ولی نیروهای مسلح همواره باید آمادگی‌های خود را ارتقا دهند.

«آلیک» - دستیار ویژه و مشاور نظامی فرمانده کل قوا گفت: سایه جنگ از کشور ما دور شده است ولی نیروهای مسلح همواره باید آمادگی‌های خود را ارتقا دهند.

به گزارش ایرنا، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی امروز یکشنبه در حاشیه همایش ملی پدافند شیمیایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بزرگترین جنایت‌های بشری علیه ملت ما در هشت سال دفاع مقدس با ۲۵۲ بار بمباران شیمیایی صدام صورت گرفت.

دستیار ویژه و مشاور نظامی فرمانده کل قوا افزود: آن کسانی که در زمان جنگ تحمیلی بمب شیمیایی در اختیار صدام گذاشتند و در برابر اقدامات وحشیانه وی سکوت کردند، در جنایت‌های شیمیایی صدام علیه ملت و رزمندگان ایران سهیم هستند.

صفوی خاطرنشان کرد: حامیان جنایات صدام در دوران جنگ تحمیلی، باید در دادگاه لاهه محاکمه شوند.

وی با بیان اینکه ملت ما در حال حاضر به فضل الهی کارهای بسیار مهمی را در برابر عوامل تهدید کننده میکروبی، بیولوژیکی و شیمیایی در بُعد تحقیقاتی انجام داده است، گفت: شناخت عوامل شیمیایی کار بسیار مشکلی است اما ما در این بخش به پیشرفت بسیار خوبی رسیده‌ایم اما نباید به این حد از پیشرفت قانع باشیم.

دستیار ویژه و مشاور نظامی فرمانده کل قوا با بیان اینکه سایه جنگ از کشور ما دور شده است ولی نیروهای مسلح همواره باید آمادگی‌های خود را ارتقا دهند، بیان داشت: ما احتیاج داریم که مراکز آموزش عمومی، اطلاع‌رسانی، دانشگاهی و صنعتی خود را برای تولیدات لوازم پزشکی و واکسن‌های لازم برای وقوع تهدید احتمالی شیمیایی آماده کنیم.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։