فا

سیاست

پنج شنبه, 12 تیر 1399 13:37

وزارت امور خارجه: خلیج فارس مدتهاست شاهد جنایات آمریکا در منطقه است

صبحگاه ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷؛ ویلیام راجرز با شلیک دو موشک، هواپیمای مسافربری ایران را در آب‌های خلیج‌فارس سرنگون کرد و ۲۹۸ مسافر آن اعم از مرد و زن، کودک و نوجوان و کهنسال به شهادت رسیدند.

«آلیک» - وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سالروز ساقط کردن عمدی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا در توییتی نوشت: خلیج فارس مدتهاست شاهد جنایات آمریکا در منطقه است.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر با طرح سوالی مبنی بر این که حقوق بشر آمریکایی چیست؟ پاسخ داد: تعهد بی نظیر به کشتن انسان ها!

خلیج فارس مدتهاست شاهد جنایات آمریکا در منطقه است.

وزارت امور خارجه تاکید کرد: ۳۲ سال پیش آمریکا عمدا هواپیمای مسافربری ایرانی را ساقط کرد. ۲۹۰ نفر کشته شدند.

این وزارت خانه در توییتر خود تصریح کرد: تاکنون آمریکا نه عذرخواهی کرده نه شرمنده شده است.

صبحگاه ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷؛ ویلیام راجرز، ناخدای ناو وینسنس با شلیک دو موشک، هواپیمای مسافربری ایران را در آب‌های خلیج‌فارس سرنگون کرد و ۲۹۸ مسافر آن اعم از مرد و زن، کودک و نوجوان و کهنسال به شهادت رسیدند. در میان سرنشینان این هواپیما، ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال، ۵۳ زن و ۴۶ تن تبعه کشورهای خارجی نیز بودند که همگی کشته شدند.

پرواز ۶۵۵ ایران‌ایر یک پرواز غیرنظامی بود که پرواز خود را از فرودگاه بین‌المللی بندرعباس شروع کرد و به پرواز خود در مسیری عادی ادامه داد تا اینکه هفت دقیقه بعد از پرواز توسط یک موشک پرتاب شده از سوی ناو وینسس آمریکا در آب‌های خلیج فارس که آمریکا سال‌های سال به ‌بهانه‌های واهی وارد این منطقه است، مورد اصابت قرار گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։