فا

سیاست

دوشنبه, 23 تیر 1399 10:19

سفیر پیشین انگلیس در تهران: برجام اساس امید به چند جانبه‌گرایی است

ریچارد دالتون گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که رنج مردم ایران بر اثر تحریم‌های ناعادلانه و یکجانبه آمریکا به پایان رسیده و کشورهای اروپایی به تعهدات مالی و تجاری خود وفق برجام عمل کنند.

«آلیک» - سفیر اسبق انگلیس در ایران با اشاره به اینکه خروج غیرقانونی آمریکا از برجام باعث شده که تنها بخش کمی از ظرفیت‌های بالقوره این توافق در طول پنج سال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گیرد تصریح کرد برجام همچنان سندی حائز اهمیت و پایه و اساس امید به تحقق چندجانبه‌گرایی است.

ریچارد دالتون همزمان با پنجمین سالگرد توافق برجام در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در لندن افزود: تعاملات دیپلماتیک، امنیتی و اقتصادی چندجانبه که از داخل منطقه خاورمیانه از جمله ایران ظهور کند بهترین راه برای اطمینان از همکاری‌های مسالمت‌آمیز در آینده برای مردم خلیج فارس است.

وی عنوان کرد؛ اکنون زمان آن فرا رسیده که رنج مردم ایران بر اثر تحریم‌های ناعادلانه و یکجانبه آمریکا به پایان رسیده و کشورهای اروپایی به تعهدات مالی و تجاری خود وفق برجام عمل کنند.

این دیپلمات کهنه‌کار انگلیسی ابراز امیدواری کرد که ایران به اجرای کامل تعهداتش در برجام بازگشته و باردیگر آژانس انرژی اتمی پایبندی ۱۰۰ درصدی ایران به این توافق را تائید کند.

دالتون افزود: امیدوارم در سال ۲۰۲۱ شاهد تحولاتی باشیم که رویکرد مخرب دولت آمریکا - همان رویکردی که در کنار سیاست‌های شریر سایر دولت‌ها باعث شده آمریکا به بزرگترین دولت حامی بی ثباتی و رنج ملت‌ها در خاورمیانه شده پایان یابد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։