فا

سیاست

جمعه, 17 مرداد 1399 13:58

کاظم جلالی تحریم های یکجانبه آمریکا را جنایت علیه بشریت خواند

کاظم جلالی در رشته توییتی به زبان روسی به ماجرای تحریم‌های یکجانبه و فراسرزمینی آمریکا واکنش نشان داد و با توجه به گسترش کرونا در جهان، ادامه این سیاست را جنایت خواند.

«آلیک» - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در رشته توییتی به زبان روسی به ماجرای تحریم‌های یکجانبه و فراسرزمینی آمریکا واکنش نشان داد و با توجه به گسترش کرونا در جهان، ادامه این سیاست را جنایت خواند.

به گزارش ایرنا، کاظم جلالی افزود: « تحریم های یکجانبه از سوی یک کشور بر علیه کشور دیگر، از نظر قوانین بین المللی هیچ مبنای حقوقی نداشته و کاملا غیر قانونی است».

«تحریم های یکجانبه ای که زندگی و رفاه شهروندان یک کشور را هدف قرار می دهند، به منزله جنگ علیه غیر نظامیان بوده و جنایت جنگی محسوب می شود.»

«تحریم های یکجانبه تحت شرایط پاندمی بیماری کرونا که توان اقتصادی و ظرفیت های بهداشتی و درمانی یک کشور را هدف قرار می دهند جنایت علیه بشریت است.»

جلالی در ادامه توییت خود نوشته است: کشورهای تحت تحریم ظالمانه که درگیر مقابله با شیوع بیماری کرونا هستند جنایت علیه بشریت را محکوم می کنند و از سازمان ملل به عنوان نهاد ذیصلاح بین المللی می خواهند جهت توقف این اعمال غیرقانونی در جهان، اقدام عاجل و فوری به عمل آورد».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։