فا

سیاست

پنج شنبه, 23 مرداد 1399 09:03

سفیر ایران در فرانسه: اینستکس باید مرکزیتی برای مقابله با یکه تازی‌های نامشروع آمریکا باشد

بهرام قاسمی در رشته توئیتی با تاکید براین که تردیدی نیست که اروپای علاقةمند به جهان چند صدایی باید برای تحقق این هدف متعالی بشری، وظایف و تعهدات بیشتری گفت: اینستکس می توانست و باید مرکزیتی برای مقابله با یکه تازی‌های نامشروع آمریکا باشد.

«آلیک» - بهرام قاسمی سفیر ایران در فرانسه در رشته توئیتی با تاکید براین که تردیدی نیست که اروپای علاقةمند به جهان چند صدایی باید برای تحقق این هدف متعالی بشری، وظایف و تعهدات بیشتری گفت: اینستکس می توانست و باید مرکزیتی برای مقابله با یکه تازی‌های نامشروع آمریکا باشد.

به گزارش ایرنا از بخش رسانه‌ای سفارت ایران در پاریس، قاسمی در این رشته توئیت متعاقب گفت وگوی تلفنی روز گذشته بین روسای جمهوری ایران و فرانسه افزود: تماس و گفت وگوهای مکرون و روحانی رییسان جمهوری دو کشور مهم و تاثیرگذار در دو نقطه از جغرافیای جهان با اشتراک‌های بسیار در حوزه تاریخ، تمدن و فرهنگ و سابقه دیرینه روابط چند صد ساله ، گام و نقطه آغازینی برای ورود به دوره هایی از همکاری و همراهی در جهت درک و فهم بیشتر میان دو دولت و  تلاش ثمربخش در جهت صلح، ثبات و امنیت جهانی و برخی مشکلات منطقه ای محسوب می شود.

او ادامه داد: بی شک یکی از موضوعات بسیار مهم، رایزنی دو رییس جمهوری پیرامون آخرین تحولات جهان که هر دو کشور طی دهه های گذشته نیز در همراهی و همکاری های نقش موثری در جلوگیری از افزایش تنش ها و ثبات بخشی داشته اند، بوده است.

سفیر ایران افزود: در تماس و گفت وگوها همواره به صراحت دیدگاه‌ها، برداشت‌ها و ارزیابی و تحلیل طرفین مطرح و در عین آگاهی و آشنایی مستقیم و بدون هرگونه واسطه ای، نقاط اشتراک و افتراق معلوم و راهی برای تقویت نگاه های مشترک در حد امکان آغاز می شود.

قاسمی گفت: فرانسه می تواند بیش از همیشه نه تنها در صحنه جهانی و اروپایی که در رابطه با ایران از جایگاه والاتری در حوزه درک، فهم و همکاری‌های دوستانه برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: تجربه و تاریخ به ما بخوبی آموخته است که برترین و ایده آل ترین روش برای تامین منافع مشترک و توسعه همکاری‌ها در هر حوزه ای، گفتگو و تبادل نظر میان مقامات عالیرتبه بخصوص در شرایط خطیر و حساس می باشد. راهی که پرزیدنت روحانی و پرزیدنت ماکرون بدان واقف و آن را بخوبی پی می گیرند.

قاسمی افزود: یکجانبه گرایی آمریکا و تلاش ترامپ بعد از خروج غیرقانونی از برجام، برای تخریب و نابودی کامل موفق ترین تفاهم قرن بیست و یکم در عرصه جهانی ، موضوع مهمی است که باید طرف های اروپایی بدان توجه کنند و این موضوع بی شک از مباحث گفت و گوی دو طرف بوده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։