فا

سیاست

پنج شنبه, 27 شهریور 1399 12:46

مقام روس خطاب به آمریکا: خود را بی‌اعتبار نکنید

اولیانوف در واکنش به ادعاهی اخیر مقامات واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام و تحریم‌ها، خطاب به آنها تاکید کرد: «آیا نمی‌فهمید که همه اعضای شورای امنیت به‌روشنی گفته‌اند آمریکا را عضو برجام نمی‌دانند؟ دست از بی‌اعتبار کردن خودتان بردارید».

«آلیک» - نماینده روسیه در سازمان ملل اروپایی در واکنش به ادعاهی اخیر مقامات واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام و تحریم‌ها، خطاب به آنها تاکید کرد: «آیا نمی‌فهمید که همه اعضای شورای امنیت به‌روشنی گفته‌اند آمریکا را عضو برجام نمی‌دانند؟ دست از بی‌اعتبار کردن خودتان بردارید».

به گزارش ایرنا، میخاییل اولیانوف امروز پنجشنبه در حساب توییتری خود با بیان این مطلب افزود: در واکنش به ادعای تبلیغاتی روز چهارشنبه مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره بازگشت تحریم‌های ضد ایرانی نوشت: چگونه این کار را انجام می‌دهید؟  ‌آیا آمریکا از طرف شورای امنیت سازمان ملل صحبت خواهد کرد؟ چه کسی به شما چنین اجازه‌ای داده است؟ آیا نمی‌فهمید که همه اعضای شورای امنیت به‌روشنی گفته‌اند که آمریکا را عضو برجام نمی‌دانند؟ دست از بی‌اعتبار کردن کشور خودتان (آمریکا) بردارید.

اولیانوف در توئیتی دیگر نوشت: موضوعات مطرح شده در بیانیه مشترک سه کشور اروپایی باید در نشست کمیسیون مشترک برجام به شکلی ملموس مورد بحث قرار گیرد.

این دیپلمات روس نوشت: مهم‌ترین نکته در بیانیه مشترک سه کشور اروپایی طرف برجام (انگلیس و فرانسه و آلمان)‌ تاکید مجدد بر موضع مشخص شده درخصوص تلاش (آمریکا)‌ برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل (اسنپ‌بک) است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։