فا

سیاست

جمعه, 28 شهریور 1399 12:17

گلوبال تایمز: اصرار پمپئو بر تحریم ایران مغایر خواست شورای امنیت است

روزنامه گلوبال تایمز چین در گزارشی تحلیل نوشت: اصرار وزیر خارجه آمریکا بر بازگرداندن تحریم ها علیه ایران مغایر با خواست شورای امنیت سازمان ملل است.

«آلیک» - روزنامه گلوبال تایمز چین در گزارشی تحلیل نوشت: اصرار وزیر خارجه آمریکا بر بازگرداندن تحریم ها علیه ایران مغایر با خواست شورای امنیت سازمان ملل است.

به گزارش ایرنا، گلوبال تایمز امروز جمعه در این مطلب نوشت: مایک پمپئو اصرار دارد آمریکا تحریم های سازمان ملل علیه ایران را از هفته آینده اعمال خواهد کرد حال آنکه پافشاری وی در تناقض آشکار با اجماع قاطع کشورهای دیگر در مخالفت با چنین اقدامی علیه ایران است.  

در این گزارش آمده که پمپئو در یک کنفرانس خبری مشترک با دومنیک راب وزیر امور خارجه انگلیس گفت: ایالات متحده آنچه را که همیشه باید انجام دهد انجام خواهد داد این کشور به عنوان بخشی از مسئولیت های خود برای ایجاد صلح، این بار در خاورمیانه، سهم خود را انجام خواهد داد.

وی گفت: همه کارهایی را که باید انجام دهیم انجام خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که این تحریم ها اعمال می شود.

پمپئو پیشتر پس از اینکه شورای امنیت با طرح تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مخالفت کرد، بحث بازگشت سریع تحریم ها را اعلام کرد.

در گزارش رسانه چینی آمده است: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته ای خارج شد و بارها آن را نکوهش کرد اما پمپئو معتقد است که واشنگتن همچنان که در این توافق آمده کماکان یک مشارکت کننده است و این مجازات ها طبق قطعنامه معتبر شورای امنیت سازمان ملل مجاز است.

گلوبال تایمز نوشت: ترامپ قبلاً نیز تحریم های گسترده یک جانبه علیه ایران اعمال کرده و خسارات سنگینی به ایران وارد کرده است.

در ادامه گزارش آمده است: سازمان ملل متحد به صراحت گفته است آمریکا نمی تواند تحریم ها علیه ایران را بازگرداند و ۱۳ کشور از ۱۵ کشور عضو شورای امنیت هم با این امر مخالفت کرده اند.  

رسانه چینی در پایان آورده است: متحدان اروپایی ایالات متحده می گویند که آنها می خواهند راه حل دیپلماتیک در مورد موضوع هسته ای و برجام را حفظ کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։