فا

سیاست

دوشنبه, 31 شهریور 1399 12:30

ونزوئلا: برجام دستاورد تاریخی برای صلح جهانی است

ساموئل مونکادا ضمن محکوم کردن جنایات آمریکا علیه ایران و ونزوئلا از برجام به عنوان دستاوردی تاریخی برای صلح جهانی نام برد. 

«آلیک» - نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن جنایات آمریکا علیه ایران و ونزوئلا از برجام به عنوان دستاوردی تاریخی برای صلح جهانی نام برد. 

به گزارش ایرنا، ساموئل مونکادا نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل متحد روز گذشته در واکنش به اقدام بی پایه و اساس آمریکا در بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران با انتشار پیام‌هایی جداگانه در صفحه توییترش نوشت: ترامپ از سال ۲۰۱۸میلادی سیاست تروریسم اقتصادی و نظامی را علیه ایران به کار بسته است؛ فشار اقتصادی در بحبوحه شیوع بیماری همه‌گیر، جنایتی غیرانسانی است، همانطور که به شهادت رساندن سردار سلیمانی نیز جنایت دیگری از نقض آشکار حقوق بین الملل بود.

مونکادا همچنین از توافق برجام به عنوان «دستاوردی تاریخی برای صلح جهانی و همچنین برای سازمان ملل متحد» نام برد.

این دیپلمات ونزوئلایی در ادامه نوشت: ترامپ سیاست فشار اقتصادی علیه ایران و ونزوئلا را به «الیوت آبرامز» محول کرد؛ کسی که نامش به عنوان بزرگترین جنایتکار آمریکا در تاریخ ثبت خواهد شد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد یکشنبه به وقت تهران با صدور بیانیه ای و به رغم مخالفت جهانی، در اقدامی یکجانبه مدعی شد که تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است. ادعای بی اساسی که با واکنش گسترده جامعه جهانی روبرو شد.

مونکادا همچنین در انتقاد از سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به چهار کشور آمریکای جنوبی ضمن هشدار از اهداف پشت پرده ماموریت مقام آمریکایی علیه ونزوئلا و ایران تحت حمایت سایر کشورهای آمریکای لاتین نوشت: شگفتانه کاخ سفید برای انتخابات پیش  روی آمریکا اکنون در حال طرح ریزی است؛ طرح جنایت ترامپ علیه ایران، ونزوئلا، سازمان ملل و صلح جهانی! همه باید نسبت به تجاوزهایی که آمریکا در روزهای آینده مرتکب خواهد شد، هوشیار باشیم.

دولت دونالد ترامپ که از زمان به قدرت رسیدن در کاخ سفید بنا را بر تشدید فشارها و به نوعی ایجاد حصار دیپلماتیک علیه دولت ونزوئلا گذاشت، در تازه ترین اقدام و با حضور پمپئو در کشورهای گویان، برزیل و کلمبیا پشت دروازه های ونزوئلا، بر اغراض خصمانه خود علیه دولت بولیواری صحه گذاشت.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։