فا

سیاست

سه شنبه, 08 مهر 1399 09:08

دبیرکل سازمان ملل خواستار پایان فوری درگیری های بین باکو و ایروان شد

آنتونیو گوترش در گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی با سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواستار آتش‌بس فوری و پایان درگیری های نظامی بین دو کشور شد.

«آلیک» - دبیر کل سازمان ملل در گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی با سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواستار آتش‌بس فوری و پایان درگیری های نظامی بین دو کشور شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری تاس، سخنگوی آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل بامداد امروز سه‌شنبه گفت که او به صورت ویدئوکنفرانسی با الهام علی‌اف رییس جمهوری کشور جمهوری آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان گفت‌وگو کرده است.

استفان دوژاریک افزود که دبیر کل سازمان ملل در گفت‌وگوهای جداگانه خود با سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان از آن‌ها خواسته است که فورا به درگیری‌ها خاتمه و تنش‌ها را کاهش داده و به در چارچوب گروه مینسک بدون پیش‌شرط و بدون فوق وقت به مذاکرات معنادار بازگردند.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل همچنین گفت که گوترش بر حمایت کامل خود از "نقش مهم" سازمان امنیت و همکاری اروپا و ضرورت به کارگیری ناظران این سازمان در منطقه تاکید مجدد کرده است.

دوژاریک همچنین با اشاره به گزارش برخی رسانه‌ها و ادعای مقام‌های ارمنستان مبنی بر دخالت ترکیه در درگیری‌های میان آذربایجان و ارمنستان، تاکید کرد که سازمان ملل امکان تایید این ادعا ویا ادعاهای دیگری که مطرح می‌شود، ندارد.

درگیری بین نیروهای نظامی آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ که روز یکشنبه بار دیگر از سر گرفته شد، تاکنون واکنش‌های منطقه‌ای و جهانی گسترده‌ای به دنبال داشته است؛ در این میان سازمان ملل و بسیاری از کشورها از جمله ایران خواستار برقراری آتش‌بس میان دو طرف و حل تنش از راه دیپلماتیک شده اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։