فا

سیاست

سه شنبه, 08 مهر 1399 15:06

آمادگی سوئیس برای میانجی‌گری بین آذربایجان و ارمنستان

وزارت خارجه سوئیس با بیان اینکه راهی به غیر از حل مسالمت‌آمیز اختلافات در بحران قره‌باغ وجود ندارد، از آمادگی این کشور برای میانجی‌گری بین آذربایجان و ارمنستان خبر داد.

«آلیک» - وزارت خارجه سوئیس با بیان اینکه راهی به غیر از حل مسالمت‌آمیز اختلافات در بحران قره‌باغ وجود ندارد، از آمادگی این کشور برای میانجی‌گری بین آذربایجان و ارمنستان خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، همزمان با شدت گرفتن دور جدیدی از تنش‌های نظامی بین ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی و افزایش تلفات دو طرف در دو روز اخیر، دولت سوئیس برای میانجی‌گری در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه سوئیس شامگاه دیشب اعلام کرد که این کشور از تلاش‌های رؤسای گروه مینسک در سازمان همکاری و امنیت اروپا برای حل مناقشات قره‌باغ از طریق گفت‌وگو حمایت کرده و آماده است تا نشست‌هایی در سطح مقامات عالی‌رتبه آذربایجان و ارمنستان را میزبانی کند.

در بیانیه وزارت خارجه سوئیس آمده است: «سوئیس به دو طرف یادآوری می‌کند که به الزامات خود ذیل قوانین بین‌المللی، مخصوصا آنهایی که درباره حفاظت از غیرنظامیان است،‌ پایبند باشند. از آنجایی که هیچ جایگزینی برای راهکار مسالمت‌آمیز جهت این مناقشه وجود ندارد، مذاکرات بنیادین باید فوراَ و بدون پیش‌شرط از سر گرفته شود».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։