فا

سیاست

سه شنبه, 08 مهر 1399 15:27

کرملین از ترکیه خواست به آتش‌بس در قره‌باغ کمک کند

دیمیتری پسکوف با بیان اینکه صحبت از ارائه کمک نظامی به آذربایجان یا ارمنستان، تنش‌ها را افزایش می‌دهد، از همه طرف‌ها مخصوصا ترکیه خواست به توقف درگیری‌ها در قره‌باغ کمک کنند.

«آلیک» - سخنگوی کرملین با بیان اینکه صحبت از ارائه کمک نظامی به آذربایجان یا ارمنستان، تنش‌ها را افزایش می‌دهد، از همه طرف‌ها مخصوصا ترکیه خواست به توقف درگیری‌ها در قره‌باغ کمک کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز سه‌شنبه از ترکیه تلویحاَ خواست به جای دامن زدن به تنش‌ها بین آذربایجان و ارمنستان، به برقراری آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی کمک کند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، پسکوف طی نشست خبری روزانه در کرملین گفت اینکه برخی کشورها از ارائه حمایت نظامی خود به آذربایجان یا ارمنستان صحبت می‌کنند، نه تنها کمکی به آرام شدن اوضاع در قره‌باغ نمی‌کند،‌بلکه تنش‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

وی به خبرنگاران توضیح داد: «ما از تمام طرف‌ها،‌از جمله ترکیه می‌خواهیم که به بازگرداندن مناقشات آذربایجان و ارمنستان به مسیر دیپلماسی و سیاسی کمک کند».

سخنگوی کرملین با محکوم کردن اظهارات درباره حمایت نظامی از هر کدام از طرف‌های درگیر در قره‌باغ، اظهار داشت: «ما از همه کشورها می‌خواهیم که طرف‌های درگیر را به آتش‌بس و بازگشت به راهکار مسالمت‌آمیز ترغیب کنند».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։