فا

سیاست

چهارشنبه, 09 مهر 1399 13:02

ورود کمیسیون امنیت ملی مجلس به تحولات قره‌باغ؛ ایران آمادگی میانجی‌گری بین ارمنستان و آذربایجان را دارد

ابوالفضل عمویی از بررسی درگیری‌های صورت گرفته بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان در این کمیسیون خبر داد و گفت که جمهوری اسلامی آمادگی میانجی‌گری برای حل و فصل اختلافات را دارد.

«آلیک» - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی درگیری‌های صورت گرفته بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان در این کمیسیون خبر داد و گفت که جمهوری اسلامی آمادگی میانجی‌گری برای حل و فصل اختلافات را دارد.

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت:‌ کمیسیون امنیت ملی در این جلسه به بررسی تحولات مربوط به درگیری‌های نظامی در منطقه قره‌باغ و تبادل نظر در این باره پرداخت. نظر کمیسیون و جمع‌بندی صورت گرفته آن است که ما از دو کشور همسایه یعنی ارمنستان و جمهوری آذربایجان می‌خواهیم ضمن خویشتن‌داری موضوعات نظامی را متوقف کرده و به گفت‌وگو برای حل اختلافات روی آورند.

وی افزود: همچنین ما به عنوان جمهوری اسلامی آمادگی داریم برای پیشبرد سریع‌تر موضوع و حل و فصل اختلافات میانجی‌گری کرده و انتظار داریم وزارت خارجه در این موضوع فعال وارد شده و کمک کند تا روند اختلافات در منطقه به سرعت پایان یافته و درگیری‌ها متوقف شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։