فا

سیاست

چهارشنبه, 09 مهر 1399 13:35

آرمينه آديبگيان، کارشناس مسائل آذربايجان: باکو و آنکارا از مدت ها پیش جنگ عليه قره باغ را برنامه ریزی کرده بودند

آديبگيان می گوید: «با توجه به اين که جمهوری آذربايجان در عرض ۷۲ ساعت بعد از شروع حمله گسترده خود نتوانسته است به موفقيت دست يابد، طبیعتاً آنکارا آن کمک های نظامی ای که اردوغان در باره آن پیشتر گفته بود افزایش خواهد داد».

«آلیک» - آرمينه آديبگيان، کارشناس مسائل جمهوری آذربايجان در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: « در ۷ سپتامبر، دستيار رئيس جمهور آذربايجان عازم ترکيه شد، جايی که يک بستر اطلاعاتی فراهم بود و در چارچوب آن آنکارا قرار بود کمک های اطلاعاتی به باکو ارايه دهد. اين يک بار ديگر ثابت می کند که از خيلی وقت پيش اين جنگ توسط آذربايجان و ترکيه برنامه ريزی شدهاست».

آديبگيان می افزايد:  «با توجه به اين که جمهوری آذربايجان در عرض ۷۲ ساعت بعد از شروع حمله گسترده خود نتوانسته است به موفقيت دست يابد، طبیعتاً آنکارا آن کمک های نظامی ای که اردوغان در باره آن پیشتر گفته بود افزایش خواهد داد».

«باکو در تلاش است تا جنگ را به مرزهای ارمنستان منتقل کند، به اين اميد که توان دفاعی طرف ارمنیکاسته شود، اما اين اقدام برای باکو پيامد های غير قابل پيش بينی خواهد داشت».

اين کارشناس با ياد آوری بيانات يوری خاچاطورف که بعد از جنگ چهار روزه ۲۰۱۶ ابراز داشته بود که «آذربايجان تنها بعد از پنج سال می تواند از ضربات دريافت کرده  از نيرو های ارمنی در جنگ چهار روزه به خود بيايد» می افزايد: «علی اف فکر کرده است که جمهوری آذربايجان به خود آمده است و علاوه بر اين حمايت اردوغان این باور را در اردوغان محکمتر کرده است».

 

منبع: https://news.am/arm/news/604865.html

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։