فا

سیاست

پنج شنبه, 10 مهر 1399 13:13

تاکید لاوروف و بورل بر لزوم یک آتش‌بس کامل در قره‌باغ

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، سرگئی لاوروف و جوسپ بورل در تماسی تلفنی بر لزوم برقراری یک آتش‌بس فوری و کامل در منطقه ناگورنو-قره‌باغ تاکید کردند.

«آلیک» - وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، وزیر امور خارجه روسیه و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی بر لزوم برقراری یک آتش‌بس فوری و کامل در منطقه ناگورنو-قره‌باغ تاکید کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت:‌ سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و جوسپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان این تماس تلفنی درباره درگیری‌ها در منطقه ناگورنو قره‌باغ و وضعیت موجود در این منطقه مذاکره کردند.

آنها بر لزوم برقراری یک آتش‌بس فوری و کامل و همچنین تجلی حداکثر خویشتن‌داری توسط طرفین درگیر و دیگر کشورها تاکید کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: لاوروف و بورل همچنین از بیانیه ویژه گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا مورخ ۲۷ سپتامبر که از طرفین درگیر می‌خواهد تشدید تنش‌ها را متوقف کنند، حمایت کردند.

وزارت امور خارجه روسیه افزود: در راستای مذاکرات در نشست‌های ویژه شورای امنیت سازمان ملل و شورای دائمی سازمان امنیت و همکاری اروپا در تاریخ ۲۹ سپتامبر سال جاری میلادی، بر نقش کلیدی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا در روند مذاکرات در خصوص حل درگیری‌ها در منطقه ناگورنو قره‌باغ تاکید شد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։