فا

سیاست

پنج شنبه, 10 مهر 1399 17:15

موضع جدید کرملین درباره قره‌باغ

پسکوف تاکید کرد، پوتین و اعضای شورای امنیت ملی روسیه در نشست امروز به خطر جدی در حال ظهور در منطقه ناگورنو قره‌باغ به خاطر استقرار شبه‌نظامیان از سوریه و لیبی در این منطقه اشاره کردند.

«آلیک» - سخنگوی کرملین تاکید کرد، رئیس جمهوری روسیه و اعضای شورای امنیت ملی این کشور در نشست امروز پنجشنبه به خطر جدی در حال ظهور در منطقه ناگورنو قره‌باغ به خاطر استقرار شبه‌نظامیان از سوریه و لیبی در این منطقه اشاره کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت:‌ شرکت کنندگان در این نشست به خطر جدی در این منطقه در رابطه با انتقال شبه‌نظامیان از سوریه و لیبی به منطقه ناگورنو قره‌باغ اشاره کردند.

وی افزود: در این نشست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و شورای امنیت ملی کشور همچنین درباره همکاری با کشورهای همسایه صحبت کردند که به گفته پوتین این موضوع یکی از اولویت‌های سیاست خارجه روسیه محسوب می‌شود.

پسکوف همچنین اظهار کرد:‌ پوتین به شورای امنیت ملی روسیه گفت که بیانیه مشترکی را درخصوص منطقه ناگورنو قره‌باغ با رهبران آمریکا و فرانسه آماده می‌کند.

وی تاکید کرد: ‌این جلسه عمدتا بر وضعیت موجود در امتداد خط تماس در قره‌باغ متمرکز بود و شرکت‌کنندگان در این مذاکرات نگرانی خود را نسبت به ادامه درگیری‌ها در قره باغ ابراز کردند.

سخنگوی کرملین افزود: پوتین به شرکت‌کنندگان در این جلسه اطلاع داد که روسای جمهوری روسیه، آمریکا و فرانسه در حال تهیه بیانیه‌ای مشترک درخصوص منطه ناگورنو قره‌باغ هستند.

سخنگوی کاخ کرملین، هرگونه اظهارنظر در مورد حمایت نظامی از هریک از طرفین درگیر در قره‌باغ را تحریک‌آمیز خواند.

دیمیتری پسکوف گفت: هرگونه اظهار نظر در مورد حمایت نظامی احتمالی از یکی از طرفین درگیر در قره باغ تحریک آمیز است.

سخنگوی کاخ کرملین در پاسخ به سوالی درباره مکاتبه بین ارمنستان و ترکیه در خصوص مشارکت ارتش ترکیه در این درگیری‌ها گفت: ما در این مورد توضیحی نمی‌دهیم.

وی افزود: ما معتقدیم که هرگونه اظهار نظر درباره حمایت نظامی احتمالی از یکی از طرفین برای تشدید بیشتر تنش، تحریک آمیز است.

پسکوف تأکید کرد که کرملین در حال حاضر چنین اظهاراتی را "بسیار مضر" می‌داند.

سخنگوی کاخ کرملین گفت: ما معتقدیم که هرگونه مشارکت کشورهای ثالث در این رویارویی می‌تواند عواقب بسیار منفی به مراه داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։