فا

سیاست

پنج شنبه, 10 مهر 1399 19:31

هشدار رئیس‌جمهور ارمنستان درباره تبدیل حوزه قفقاز به سوریه‌ دیگر

سرکیسیان در سخنانی ضمن اعلام آمادگی ایروان برای پذیرش میانجیگری روسیه، در خصوص بروز شرایطی همچون سوریه در منطقه قفقاز هشدار داد.

«آلیک» - رئیس‌جمهور ارمنستان در سخنانی ضمن اعلام آمادگی ایروان برای پذیرش میانجیگری روسیه، در خصوص بروز شرایطی همچون سوریه در منطقه قفقاز هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آرمن سرکیسیان رئیس‌جمهور ارمنستان در گفت‌و‌گو با شبکه الجزیره، گفت که ایروان به دنبال تشدید درگیری نیست و حاضر است میانجیگری روسیه را بپذیرد.

او مدعی شد که در قره‌باغ یک «پاکسازی نژادی» در حال وقوع است و ارمنستان اجازه این کار را برای «بار دوم» نمی‌دهد. اشاره سرکیسیان به کشتار ارمنی‌ها در دوره امپراتوری عثمانی است.

سرکیسیان در ادامه ترکیه را به دخالت مستقیم در جنگ به نفع جمهوری آذربایجان با استفاده از جنگنده و پهپادهای خود متهم کرد و در خصوص سوریه‌ای شدن منطقه قفقاز هشدار داد.

رئیس‌جمهور ارمنستان سپس مدعی شد که برخی از ارمنی‌های خارج از این کشور، برای حضور در جنگ اعلام آمادگی کرده‌اند و این حق هر ارمنی است که در کنار ارتش ارمنستان بجنگد. او این موضوع را طبیعی دانست.

هشدار سرکیسیان در خصوص سوریه‌ای شدن قفقاز جنوبی (قفقاز جنوبی شامل کشورهای گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، بخش‌هایی از شمال غرب ایران و شمال شرق ترکیه می‌شود) در حالی است که پیش از این نیز، دولت ارمنستان مدعی اعزام تروریست‌های سوری از سوی ترکیه به جمهوری آذربایجان شده بود. دولت‌های فرانسه و روسیه نیز این ادعا را تکرار کرده‌اند.

دولت باکو حضور ترویست‌های سوری در جمهوری آذربایجان را تکذیب کرده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։