فا

سیاست

شنبه, 12 مهر 1399 12:46

ادامه درگیری‌ها در قره باغ /  ارمنستان: ۳ جت آذربایجانی را ساقط کردیم

وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد امروز، ۳ جت آذربایجان در ادامه درگیری‌های شدید در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی ساقط شده است.

«آلیک» - درگیری‌های شدید مرزی همچنان میان باکو و ایروان ادامه دارد و در آخرین تحولات، آذربایجان صبح امروز به بمباران مرکز جمهوری آرتساخ ادامه داد و ارمنستان از ساقط کردن ۳ جت طرف آذری خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد امروز شنبه، ۳ جت آذربایجان در ادامه درگیری‌های شدید در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی ساقط شده است.

شوشان استپانیان سخنگوی این وزارتخانه تشریح کرد: حدود ساعت ۰۸:۲۵ (به وقت محلی) یک هواپیمای دشمن در جهت جنوبی مورد اصابت قرار گرفت. حدود ساعت ۰۸:۴۶ دو جت دیگر در خط مقدم قره‌باغ کوهستانی هدف قرار گرفت.

وی افزود: در همین حال درگیری شدید و مداوم در شمال و جنوب خط تماس ادامه دارد. دشمن نیروهای زیادی را در جناح‌ها مستقر و حمله را آغاز کرد. یگان‌های ارتش ارمنستان پیشروی دشمن را سرکوب و به آن‌ها خسارات سنگینی وارد می‌کنند.

همچنین خبرنگار خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داده امروز صبح صدای گلوله‌باران از استپاناکرت مرکز جمهوری آرتساخ شنیده شده است. به گفته او صدای انفجارها از حومه این شهر شنیده می‌شود.

ارمنستان و جمهوری آرتساخ، حملات به استپاناکرت را تایید کرده و هر دو حکومت نظامی و بسیج نیرو اعلام کرده‌اند. آرائیک هارطونیان، رئیس منطقه قره‌باغ کوهستانی امروز شنبه اعلام کرد با نیروهای ویژه به خط مقدم خواهد رفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։