فا

سیاست

یکشنبه, 13 مهر 1399 11:11

انتقاد تند دبیرکل اتحادیه عرب از ترکیه و مداخلات آنکارا در منطقه

احمد ابوالغیط، رئیس‌جمهور ترکیه و مداخلات آن در کشورهای مختلف را به باد انتقاد گرفت و گفت، این اقدامات پایان خوشی برای ترکیه نخواهد داشت.

«آلیک» - دبیرکل اتحادیه عرب، رئیس‌جمهور ترکیه و مداخلات آن در کشورهای مختلف را به باد انتقاد گرفت و گفت، این اقدامات پایان خوشی برای ترکیه نخواهد داشت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در گفت‌وگویی با برنامه «علی مسئولیتی» شبکه مصری «صدی البلد» به شدت از ترکیه و رئیس‌جمهور آن رجب طیب اردوغان انتقاد کرد.

ابوالغیط گفت: ترکیه وارد مجموعه‌ای از اختلافات شدید با طرف‌های منطقه‌ای و بزرگ شده به نحوی که پایان این امر برای ترکیه و سران آن خوب نخواهد بود.

وی افزود، اردوغان در مصر، سوریه، عراق و لیبی مداخله نظامی کرده و در مسأله قفقاز میان آذربایجان و ارمنستان نیز وارد شده همانطور که با یونان و قبرس نیز مشکل پیدا کرده است.

ابوالغیط تصریح کرد، اقدامات اردوغان باعث شده کشور بزرگی مانند فرانسه ناچار به اعزام جنگنده برای مانور با کشور کوچکی مانند قبرس شود و ناو هواپیمابر ۸۵ هزار تنی را با ۱۰۰ هواپیما به شرق مدیترانه اعزام کند.

وی در ادامه گفت، حتی ایتالیا که بسیاری از مواضع اردوغان را درک می‌کند به سمت فرانسه رفته و همه به اردوغان می‌گویند «تو را تنبیه خواهیم کرد».

اردوغان تا کنون بارها از اتحادیه عرب و چشم‌پوشی آن از مسایل سرنوشت‌ساز در منطقه انتقاد کرده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։