فا

سیاست

سه شنبه, 15 مهر 1399 09:07

قالیباف: باید تلاش کنیم درگیری های ارمنستان و آذربایجان متوقف شود

محمدباقر قالیباف تشدید تنش ‌های ارمنستان و آذربایجان را نگران‌ کننده خواند و گفت: باید تلاش کنیم که درگیری ها متوقف شود و طرفین با گفت وگو به مناقشات موجود پایان دهند.

«آلیک» - رییس مجلس شورای اسلامی تشدید تنش ‌های ارمنستان و آذربایجان را نگران‌ کننده خواند و گفت: باید تلاش کنیم که درگیری ها متوقف شود و طرفین با گفت وگو به مناقشات موجود پایان دهند.

به گزارش ایرنا از اداره کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، محمدباقر قالیباف روز گذشته در تماس تلفنی با ویچسلاو والودین رییس دومای دولتی روسیه با اشاره به گذشت چند ماه از فعالیت مجلس یازدهم اظهار داشت: دوره پیشِ رو فرصت مغتنمی برای ایران و روسیه است که روابط پارلمانی خود را توسعه ببخشند و همکاری ‌های فیمابین را شتاب دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تداوم گفت وگوی تهران - مسکو، هم در حوزه منطقه‌ ای و هم در حوزه بین‌المللی تاثیرگذار خواهد بود و ما از استمرار گفت وگوهای سازنده دو کشور استقبال می کنیم.

قالیباف با اشاره به شرایط پیش ‌آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: همه ‌گیری کرونا برخی همکاری ‌های دو طرف را تحت  تأثیر قرار داده است اما در شرایط حاضر انتظار داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی این همکاری ‌ها با سرعت بیشتری ادامه یابد.

وی تشدید تنش ‌های ارمنستان و آذربایجان را نگران‌ کننده خواند و گفت: باید تلاش کنیم که درگیری ‌ها متوقف شود و طرفین با گفت وگو به مناقشات موجود پایان دهند.

 

پارلمان روسیه آمادگی لازم برای کمک به تسهیل روابط در تمامی زمینه­‌ها را با جمهوری اسلامی ایران دارد

ویچسلاو والودین در ابتدای این تماس بر توسعه همکاری پارلمانی ایران و روسیه تأکید کرد و گفت: امیدواریم با فراهم شدن شرایط بهداشتی، شاهد تبادل هیات‌ های پارلمانی میان مجالس دو کشور باشیم.

رییس دومای دولتی روسیه در ادامه، همکاری های متنوع ایران و روسیه را بخش مهمی از روابط فیمابین دانست و افزود: پارلمان روسیه آمادگی لازم برای کمک به تسهیل روابط در تمامی زمینه ‌ها را با جمهوری اسلامی ایران دارد.

رییس دومای دولتی روسیه با اشاره به تشدید درگیری های ارمنستان و آذربایجان بر سر موضوع قره‌ باغ گفت: همچون شما معتقد هستیم که باید این درگیری بصورت مسالمت آمیز و از طریق گفت وگو و مذاکره حل و فصل شود.

طرفین در این تماس تلفنی بر اهمیت ساز و کار کمیسیون عالی مشترک پارلمانی دو کشور تأکید کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։