فا

سیاست

سه شنبه, 15 مهر 1399 10:36

پاشینیان: آمریکا درباره "حملات ترکیه" به قره‌باغ توضیح دهد

نیکول پاشینیان در جریان رایزنی با رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره استفاده ادعایی ترکیه از جنگنده‌های اف-۱۶ ساخت آمریکا برای حمله به ارمنی‌ها در قره‌باغ ابراز نگرانی کرده است.

«آلیک» - نخست‌وزیر ارمنستان در جریان رایزنی با رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره استفاده ادعایی ترکیه از جنگنده‌های اف-۱۶ ساخت آمریکا برای حمله به ارمنی‌ها در قره‌باغ ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش ایسنا، نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان در گفت‌وگو با نیویورک‌تایمز درباره آنچه در تماس تلفنی به اوبراین گفته بود، تاکید کرد: آمریکا باید درباره اینکه آیا آن جنگنده‌های اف-۱۶ را به ترکیه داده تا روستاها و جمعیت‌ صلح‌جو را بمباران کند یا خیر، توضیح دهد.

بنا به گفته نخست‌وزیر ارمنستان، مشاور امنیت ملی آمریکا نگرانی‌های طرف ارمنستانی را "شنیده و تصدیق" کرده است.

پاشینیان در مصاحبه خود با نیویورک‌تایمز، همچنین ادعاهایی را که در جای دیگر مطرح کرده بود، مبنی بر آنکه شعله‌ور شدن جنگ کنونی بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ، از سوی ترکیه ترغیب شده، تکرار کرد و با اشاره به نسل‌کشی ارامنه در آغاز قرن ۲۰، درگیری اخیر را "ادامه سیاست‌های نسل‌کشی ترکیه علیه ارامنه" خواند.

نخست‌وزیر ارمنستان با بیان اینکه اختلاف بین ارامنه و مردمان جمهوری آذربایجان در قفقاز جنوبی به عنوان "خط مقدم تمدن" مطرح می‌شود، اظهار داشت که طرف ارمنی "آخرین مانع باقی مانده در راه گسترش ترکیه به سمت شمال، جنوب و شرق" است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։