فا

سیاست

چهارشنبه, 16 مهر 1399 08:42

تاکید مجدد لاوروف و ظریف بر حل و فصل مساله قره باغ از راه دیپلماتیک

ظریف و لاوروف برای دومین بار در هفته جاری در گفت و گویی تلفنی بر ضرورت حل و فصل مساله قره باغ با استفاده از راه های سیاسی - دیپلماتیک تاکید کردند.

«آلیک» - محمد جواد ظریف و سرگئی لاوروف وزیران امور خارجه ایران و روسیه برای دومین بار در هفته جاری در گفت و گویی تلفنی بر ضرورت حل و فصل مساله قره باغ با استفاده از راه های سیاسی - دیپلماتیک تاکید کردند.

به گزارش ایرنا از بیانیه وزارت امور خارجه روسیه، ظریف و لاوروف روز گذشته در این گفت و گوی تلفنی، از تشدید بی سابقه تنش ها در منطقه مناقشه قره باغ کوهستانی ابراز نگرانی کردند.

در این بیانیه آمده است: وزیران امور خارجه ایران و روسیه به خطر درگیر شدن ستیزه جویان رادیکال از گروه های مسلح غیرقانونی در سوریه و لیبی اشاره کردند.

وزرای امور خارجه ایران و روسیه همچنین بر استفاده از راه های سیاسی - دیپلماتیک برای حل مساله قره باغ تاکید و اعلام کردند که آغاز روند آن توقف اقدامات نظامی و برقراری آتش بس بدون هر گونه قید و شرط است.

لاوروف خاطرنشان کرد که روسیه در عرصه ملی و در قالب سران گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا برای برقراری فوری صلح در منطقه (قره باغ) تلاش می کند.

وزیران خارجه ایران و روسیه بار دیگر بر نقش مهمی که کشورهای همسایه ارمنستان و جمهوری آذربایجان می توانند ایفا کنند، تاکید کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։