فا

سیاست

پنج شنبه, 24 مهر 1399 09:29

ابراز نگرانی جدی پوتین در ارتباط با اقدامات نظامی در قره باغ و حضور شبه نظامیان از منطقه خاورمیانه

رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری ترکیه و روسیه تلفنی گفت‌وگو کردند.

«آلیک» - رئیس جمهور روسیه گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهوری ترکیه داشت و در این گفت‌وگو بر فعال سازی روند سیاسی حل مساله قره باغ تاکید شد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری ترکیه و روسیه تلفنی گفت‌وگو کردند.

اردوغان طی تماس تلفنی با پوتین تاکید کرد که ترکیه خواهان حل دائمی مساله قره‌باغ است.

اردوغان و پوتین موضوعات مرتبط با مساله جمهوری آذربایجان و ارمنستان، سوریه و لیبی را مورد بررسی قرار دادند.

اردوغان خطاب به پوتین تاکید کرد:‌ ترکیه هم از لحاظ موقعیتش در گروه مینسک و هم در چارچوب روابط دو جانبه خواهان حل و فصل پایدار مساله بین آذربایجان و ارمنستان است.

در این گفت‌وگو بر فعال سازی روند سیاسی حل مساله قره باغ تاکید شد. به گزارش اسپوتنیک دفتر خبری کرملین در این خصوص اطلاع داد.

خاطر نشان می‌شود که این گفت‌وگو به پیشنهاد طرف ترک برقرار شد.

در این اطلاعیه آمده است: «اوضاع در منطقه درگیر قره باغ به طور مفصل بررسی شد. هر دو طرف بر اهمیت نظارت آشتی بشردوستانه  که دهم اکتبر در مسکو درخصوص آن توافق کرده بودند، تاکید کردند. ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان خواهان فعال سازی روند سیاسی حل درگیری هستند که بر پایه طرح های گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا است».

پوتین نگرانی جدی خود را در ارتباط با اقدامات نظامی در قره باغ و حضور شبه نظامیان از منطقه خاورمیانه ابراز کرد. همچنین بر لزوم تلاش‌های هماهنگ برای پایان دادن هر چه زودتر خونریزی در قره باغ و رسیدن به حل و فصل مسالمت آمیز مساله تاکید کردند.

در این اطلاعیه آمده است: «ابراز امیدواری شد که ترکیه به عنوان گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا سهم سازنده‌ای در از بین بردن درگیری دارد».

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։