فا

سیاست

پنج شنبه, 24 مهر 1399 12:22

وزير امور خارجه کانادا اعلام کرد؛ کانادا از ترکیه خواست خارج از مناقشه قره باغ بماند

فرانسوآ فیلیپ شامپاین در حاشیه سفر به وین، به خبرگزاری فرانسه گفت کانادا از ترکیه خواسته است خارج از مناقشه قره باغ بماند.

«آلیک» - وزیر امور خارجه کانادا، در حاشیه سفر به وین، به خبرگزاری فرانسه گفت کانادا از ترکیه خواسته است خارج از مناقشه قره باغ بماند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوآ فیلیپ شامپاین، وزیر امور خارجه کانادا، در حاشیه سفر به وین، به خبرگزاری فرانسه گفت کانادا از ترکیه خواسته است خارج از مناقشه قره باغ بماند.

وزیر امور خارجه کانادا که به تازگی به مولود چاوش اوغلو، همتای ترکیه‌ای خود اطلاع داده است که اوتاوا صادرات تسلیحات به ترکیه را به حالت تعلیق در می‌آورد، اضافه کرد: "من به همتای ترکیه‌ای خود گفتم که وارد این مناقشه نشوند".

کانادا در حالی تصمیم به تعلیق صادرات اسلحه به ترکیه گرفته است که تحقیقاتی درباره تحویل تسلیحات کانادایی از سوی ترکیه به جمهوری آذربایجان در جریان است.

فرانسوآ فیلیپ شامپاین همچنین گفت: "طرف‌های خارجی باید از مداخله در این مناقشه پرهیز نمایند، زیرا چنین امری مانع از تحقق آتش بس می‌شود. همه ما باید تلاش کنیم طرفین بر سر میز مذاکره بیایند".

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։