فا

سیاست

سه شنبه, 29 مهر 1399 19:44

آرمن سرکیسیان: لزومی به مداخله نظامی روسیه در قره‌باغ نیست

آرمن سرکیسیان اظهار کرد: لزومی به مداخله نظامی روسیه در نزاع کنونی در قره‌باغ نمی‌بینم.

«آلیک» - رئیس‌جمهوری ارمنستان اظهار کرد: لزومی به مداخله نظامی روسیه در نزاع کنونی در قره‌باغ نمی‌بینم.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آرمن سرکیسیان، رئیس‌جمهوری ارمنستان در گفت‌وگو با شبکه "فرانس ۲۴" اظهار کرد: در خصوص روسیه لزومی به مداخله نظامی آن نیست ارمنستان می‌تواند از خودش دفاع کند. به جای دخالت دادن روسیه بهتر است صحبت از خارج کردن ترکیه و لزوم ممانعت از تاثیرگذاری آن بر روند درگیری‌ها شود. 

به گفته رئیس‌جمهوری ارمنستان، روسیه در طول دوره‌های گذشته روابط با ارمنستان را در اولویت خود نگه داشته و در عین حال از روابط خوب خود با جمهوری آذربایجان محافظت کرده در حالی‌که بر خلاف ترکیه در درگیری‌ها دخیل نیست؛ مساله‌ای که به روسیه اجازه می‌دهد در این درگیری‌ها نقش واسطه را داشته باشد. لذا روسیه با تلاش‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور به دستیابی به توافق آتش بس در قره‌باغ کمک کرد. 

سرکیسیان، باکو را مسؤول نقض این آتش بس امضا شده در ۱۰ اکتبر در مسکو بعد از مذاکرات طولانی وزیران خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان به میانجی‌گری لاوروف دانست و گفت: آذربایجان می‌خواهد به دلیل حضور ترکیه که در تلاش است اهداف خاصی در منطقه دنبال کند نزاع را به صورت نظامی حل کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։