فا

سیاست

چهارشنبه, 30 مهر 1399 11:10

نمایندگی ایران در اروپا: ایران به رقابت تسلیحاتی در غرب آسیا ملحق نمی‌شود

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا تاکید کرد: ایران قصد ندارد به رقابت تسلیحاتی در غرب آسیا ملحق شود که منطقه را از «سلاح‌های زیبای» آمریکایی انباشه است.

«آلیک» - نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا تاکید کرد: ایران قصد ندارد به رقابت تسلیحاتی در غرب آسیا ملحق شود که منطقه را از «سلاح‌های زیبای» آمریکایی انباشه است.

به گزارش ایرنا، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «ایران قصد ندارد به رقابت تسلیحاتی در غرب آسیا ملحق شود که منطقه را از «سلاح‌های زیبای» آمریکایی انباشه است».

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا با اشاره به رویکرد آمریکا یادآور شد: «اگرچه طنز تلخی است که کشوری که میلیاردها دلار در زمینه تسلیحات هزینه می‌کند، دوره می‌افتد و به خاطر پایان یافتن محدودیت تسلیحاتی سازمان ملل در ۱۸ اکتبر اشک تمساح می‌ریزد».

نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا با بیان اینکه «عربستان ‌سعودی در میان پنج کشور بزرگ هزینه‌کننده جهان در زمینه نظامی بوده و دستش به خون یمنی‌های بی‌گناه آلوده است»، تصریح کرد: «مخارج نظامی سنگین عربستان سعودی در غرب آسیا، منطقه را به انبار مهماتی آماده انفجار تبدیل کرده است».

به گزارش ایرنا، محدودیت‌های تسلیحاتی ایران براساس ضمیمه پنج برجام و ضمیمه بی قطعنامه ۲۲۳۱ از روز یکشنبه ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر ماه) به پایان رسید.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։