فا

سیاست

پنج شنبه, 01 آبان 1399 11:20

آرمن سرکیسیان: ترکیه از جمهوری آذربایجان حمایت می‌کند

آرمن سرکیسیان در نشست مشترک خبری با ینس استولتنبرگ تاکید کرد: ترکیه حمایت سیاسی، نظامی و دیپلماتیک از جمهوری آذربایجان در جنگ قره باغ دارد.

«آلیک» - رئیس جمهور ارمنستان تاکید کرد: ترکیه حمایت سیاسی، نظامی و دیپلماتیک از جمهوری آذربایجان در جنگ قره باغ دارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، آرمن سرکیسیان در نشست مشترک خبری با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در بروکسل گفت: ترکیه حمایت سیاسی، نظامی و دیپلماتیک از آذربایجان دارد و در عملیات نظامی هم مشارکت دارد. ترکیه از گروه‌های تندرو حمایت می‌کند. متاسفانه این کشور عضو ناتو است.

سرکیسیان افزود: به نظر من، اگر طرف ثالث یعنی ترکیه دخالت در این مناقشه را متوقف و به برقراری آتش بس کمک کند و باور داشته باشد که باید به راه حل مسالمت آمیز برای این بحران برسیم، در این صورت آتش بس محقق خواهد شد و پس از آن امیدوارم راه حل مسالمت آمیز برای این مناقشه به دست آید.

دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز نقض مستمر آتش بس را در منطقه قره باغ محکوم کرد.

ینس استولتنبرگ در نشست مشترک خبری با آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان در بروکسل، با محکوم کردن نقض مستمر آتش بس در منطقه قره باغ، خواهان از سرگیری مذاکرات برای حل این مناقشه شد.

استولتنبرگ افزود مهم است عملیات خصمانه متوقف شود و به دنبال راه حل سیاسی باشیم. باید به آتش بس و کاهش تنش احترام گذاشته شود. هدف قرار دادن غیرنظامیان غیرقابل قبول است و باید متوقف شود. ارمنستان و آذربایجان باید تلاش کنند به راه حل پایدار سیاسی دست پیدا کنند. ضروری است که تلاش های گروه مینسک وابسته به سازمان امنیت و همکاری اروپا ادامه پیدا کند، زیرا این تلاش ها اساسی است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։