فا

سیاست

سه شنبه, 06 آبان 1399 09:51

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل: تحریم دوباره نهادهای ایرانی نمایش خصومت نامحدود آمریکا است

علیرضا میریوسفی تحریم‌های جدید علیه اشخاص و نهادهای ایرانی را نمایش خصومت نامحدود آمریکا نسبت به مردم ایران دانست.

«آلیک» - سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، تحریم‌های جدید علیه اشخاص و نهادهای ایرانی را نمایش خصومت نامحدود آمریکا نسبت به مردم ایران دانست.

به گزارش ایرنا، علیرضا میریوسفی شامگاه دیشب در صحفه توئیتری خود نوشت: خصومت آمریکا نسبت به مردم ایران محدودیتی ندارد. ایالات متحده نهادهای ایرانی را که پیشتر تحت سایر اتهامات ساختگی تحریم شده‌اند، تحریم می‌کند.

وی افزود: با این حال، این اعتیاد آمریکا به تحریم‌ بی تتیجه بوده، تا جایی که  حتی مشاور امنیت ملی ایالات متحده نیز روز شنبه اعتراف کرد که آمریکا دیگر گزینه های چندانی برای تحریم ندارد.

رابرت اوبرایان روز شنبه اظهار کرد یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم این است که در حال حاضر تحریمهای زیادی علیه تهران و مسکو وضع کرده‌ایم. فرصت‌های خیلی کمی در اختیار داریم و چیز زیادی باقی نمانده است که بتوانیم انجام دهیم.

اما حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس هم به تحریم‌های مقامات نفت ایران اینگونه واکنش نشان داد که "دولت آمریکا یک قانون تحریمی را ۱۰۰ بار اجرا می‌کند و هر روز یک سفیر، وزیر یا شرکت را به فهرست خود اضافه می‌کند، اما این اقدامات مشکلی از آنها حل نمی‌کند".

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه هم در صفحه توئیتری خود نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا، رابرت اُبرایِن، پذیرفته که ایالات متحده از توانایی تحریمی خود  برای تحمیل درد بیشتر به مردم ایران بیش از حد استفاده کرده است.

وی افزود: زمان آن فرا رسیده که آمریکا اذعان کند این کشور، "معتاد تحریم" است. این عادت را از خود دور کنید. جنگ اقتصادی بیشتر علیه ایران برای ایالات متحده، نفوذ کمتر - و نه بیشتر - به همراه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։