فا

سیاست

سه شنبه, 13 آبان 1399 15:19

میشل باشله: حمله به مناطق غیرنظامی در مناقشه قره باغ، می تواند جنایت جنگی قلمداد شود

میشل باشله با بیان اینکه حملات به مناطق غیرنظامی در جریان مناقشات قره‌باغ را می‌توان در زمره جنایات جنگی دسته‌بندی کرد، خواستار توقف فوری درگیری‌ها در این منطقه شد.

«آلیک» - کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با بیان اینکه حملات به مناطق غیرنظامی در جریان مناقشات قره‌باغ را می‌توان در زمره جنایات جنگی دسته‌بندی کرد، خواستار توقف فوری درگیری‌ها در این منطقه شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با تداوم درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی، میشل باچله کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل درباره حملات به مناطق غیرنظامی در جریان این مناقشات هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، میشل باشله شامگاه دیشب با صدور بیانیه‌ای توضیح داد حملات بی‌ملاحظه به مناطق پرجمعیت و مسکونی در داخل و خارج از منطقه درگیری، خلاف قوانین بین‌المللی حقوق بشر است.

وی گفت که درخواست‌های مکرر از دو طرف ارمنستانی و آذربایجانی برای جلوگیری کردن از کشته شدن شهروندان و آسیب رسیدن به زیرساخت‌های غیرنظامی، بدون توجه باقی مانده‌اند.

این مقام سازمان ملل در بیانیه خود اظهار داشت: «در عوض، خانه‌ها نابود شده‌اند، خیابان‌ها ویرانه شدند و مردم مجبور به فرار [از منازل] یا پنهان شدن در زیرزمین‌ها شده‌اند. چنین حملاتی باید متوقف شوند و افراد مسئول انجام آنها یا کسانی که دستور آن را می‌دهند، باید مجازات گردند».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։